Каталог матеріалів

Урок №6 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Речення. Тема для спілкування: Відпочинок на природі (пікнік)

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 6

Тема. Речення. Тема для спілкування: Відпочинок на природі (пікнік).

Мета: сформувати в учнів уявлення про речення; удосконалювати вміння будувати речення за малюнками, розповідати за допомогою речень про побачене, почуте, пережите, висловлювати у формі речень власні думки, почуття; активізувати слова тематичної групи «Пікнік», уточнити значення окремих із них; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, логічно мислити; виховувати прагнення більше часу проводити на природі, бережливо ставитися до неї.

Очікувані результати: здобувач освіти отримує уявлення про речення; збагачує словниковий запас; вчиться відповідати на запитання вчителя, висловлювати свою думку і доводити її; бережливо ставитися до природи; орієнтуватися на сторінці букваря; вчиться користуватись підручником і навчальним приладдям.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: малюнок із зображенням пори року; таблички для стіни слів; набір LEGO «Шість цеглинок»; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, математична, громадянська, природнича.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Актуалізація отриманих знань.

Слайд 4. Поставте питання що? хто? Доберіть до кожного малюнка слова, які відповідають на питання який? яка? який? що робить?

Слайд 5. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: парк, літо, зима, весна, осінь, вересень, жовтень, листопад, екскурсія, пікнік.

Слайд 7. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина

Актуалізація знань.

Слайд 8-9. Поставте питання що? хто? Доберіть до кожного малюнка слова, які відповідають на питання який? яка? який?

Робота за підручником (с.12-13)

Слайд 10. Склади речення відповідно кожного малюнка. З чого складаються речення? Порахуйте, скільки слів у складених реченнях. Назвіть слова, як відповідають на питання що робить?

Слайд 11-13. Склади речення відповідно кожного малюнка.

Слайд 14. Бесіда про осінь. Пікнік.

Слайд 15. Вправа «Вгадай слово за першими літерами».

Слайд 16. Вправа «Вгадай слово». А за чим ми будемо спостерігати у парку? Додайте слово у вірші!

Слайд 17. Складання «асоціативного куща» до слова осінь.

Слайд 18. Розгляньте малюнок. Складіть розповідь про відпочинок сім'ї на природі.

Слайд 19 Стіна слів. Словникова робота. Пікнік.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Чи впізнаєш ти ці букви? Назви їх. Що вони роблять?

Слайд 22-24. Доберіть інші слова на ці букви.

Слайд 25. Поставте питання хто? або що? який? яка? до об'єктів. Поясніть, що на малюнку незвичне.

Слайд 26. Бесіда про пори року.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 27. Стіна слів. Словникова робота. Складіть із словами речення.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Рефлексія «Мікрофон».

Слайд 30. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 31. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Пікнік».

Слайд 32. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Пікнік».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні