Каталог матеріалів

Урок №6 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Правильно вимовляю дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу. Написання тексту за запитаннями

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 6.  Правильно вимовляю дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу

Мета: вправляти учнів у перетворенні слів; вчити спостерігати за вимовою та написанням слів з дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Правильно і швидко». Відгадування загадок. Виконання звукового аналізу слів-відгадок.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

Слайд 8. Хвилинка каліграфії.

Основна частина.

Слайд 9. Вправа 1. Друзі зайшли в одну із львівських їдалень. Їм подали меню. Прочитай його.

Слайд 10. Вправа 2. Обговоріть меню з однокласниками й однокласницями. Які слова вам не зрозумілі? Знайдіть їх у довідці. Які страви з меню ви хотіли б замовити?

Слайд 11-15. Вправа 3. Пограй із сусідом/сусідкою по парті у «Відлуння»: хтось вимовляє дзвінкий приголосний звук, а хтось відгукується, вимовляючи парний йому глухий. Скористайтесь таблицею.

Слайд 16-19. Вправа 4. Знайди на таблиці дзвінкі приголосні звуки, які не мають парних глухих? Вимов їх. Який глухий не має парного дзвінкого?

Слайд 20. Вправа 4. Який глухий не має парного дзвінкого?

Слайд 21.  Фізкультхвилинка.

Слайд 22.  Вправа 5. Пригадай, як вимовляються дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу. Прочитай уривок з вірша. Вимовляй дзвінко звуки, позначені виділеними буквами.

Слайд 23.  Вправа 5. Пригадай, як вимовляються дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу.

Слайд 24.  Вправа 6-7. Утвори й запиши речення з поданих слів. Підкресли в записаних реченнях слова із дзвінкими приголосними в кінці. Прочитай їх, вимовляючи чітко ці звуки.

Слайд 25-26.  Вправа 6-7. Утвори й запиши речення з поданих слів. Підкресли в записаних реченнях слова із дзвінкими приголосними в кінці.

Слайд 27.  Вправа 8. Яка твоя улюблена страва? Хто її готує? Як часто ти її вживаєш? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 28-29. Вправа 9. Прочитай скоромовки Щебетунчика. Вимовляй чітко звуки, позначені виділеними буквами. Вивчи одну зі скоромовок напам’ять.

Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 31. Перегляд відео «Топ-5 найкорисніших страв української кухні».

Слайд 32. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 33-35. Пояснення домашнього завдання. Підручник с.11, вправа 10. Визнач, у якому слові є дзвінкий приголосний звук у кінці складу. Придумай з ним два речення і запиши.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні