Каталог матеріалів

Урок №6 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Правильне вживання слів і фразеологізмів

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №6. Правильне вживання слів і фразеологізмів

Мета: ознайомити учнів із особливостями правильного вживання панонімів, фразеологізмів, розвивати вміння використовувати лексичні та фразеологічні одиниці відповідно до контексту, збагачувати словниковий запас учнів, а також сприяти розвитку культури мовлення та комунікативних навичок;

Очікувані результати: ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням; використовує для виконання завдань текстові/медіатекстові джерела, інформацію з яких вважає достовірною та надійною, аргументує вибір таких джерел;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7. Актуалізація опорних знань.

Слайди 8-11. Культура мовлення. Повторюємо пароніми.

ІІ. Основна частина

Слайди 13-14. Прочитайте діалог. Знайдіть у ньому лексичні помилки.

Відредагуйте усно прочитане.

Слайд 15. І. Гра «Фразеологізми». Відновіть фразеологізми, правильно поєднуючи іменники та прикметники. Форму слів можна змінювати.

За кожен правильно відновлений фразеологізм – 1 бал.

Слайд 16. ІІ. Оберіть два фразеологізми та поясніть їхнє значення.

За потреби скористайтеся словником. Складіть і запишіть речення із цими фразеологізмами.

Слайд 17. Складіть і запишіть діалог (5-6 реплік), використавши 2-3 слова

(сполучення слів) першої колонки таблиці.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайд 19. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви відвідувач / відвідувачка кав’ярні чи ресторану. Вам принесли меню, але в ньому багато лексичних помилок. Спробуйте виправити ці помилки. За потреби скористайтеся довідкою.

Слайди 20-21. Гра «Відгадай фразеологізм». Розглянь зображення, яке згенерувала нейромережа та назви фразеологізм, який йому відповідає.

Слайд 22. І. Гра «Упіймай помилку». Знайдіть у поданому тексті лексичні помилки. За кожну знайдену й виправлену помилку – 1 бал.

Слайди 23-24. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Вправа «Промінці сонечка».

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні