Каталог матеріалів

Урок №6 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Мистецтво форм

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №06. Мистецтво форм

Інструментальна музика. Камерно-інструментальна та симфонічна музика. Музична форма. Музична фраза, мотив.

Сприймання: Р. Шуман П’єса «Мрії» з циклу «Дитячі сцени» (фортепіано), Ф. Шопен. Мазурка: опус 33, № 2, ре мажор (фортепіано), В.А. Моцарт. Соната для фортепіано № 11 ля мажор. 1-ша частина.

Виконання: «Дощова осінь» (сл. А. Качана, муз. Д. Суботенка).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте..

Слайд4-5. Слово вчителя

Слайд6. Запам’ятайте.

Слайд7-9. Слово вчителя

Слайд10. Прослухайте: Р. Шуман. П’єса «Мрії» з циклу «Дитячі сцени» (фортепіано).

Слайд11. Прослухайте: Ф. Шопен. Мазурка: опус 33 № 2, ре мажор (фортепіано).

Слайд12. Пригадайте.

Слайд13. Запам’ятайте.

Слайд14. Прослухайте: В. А. Моцарт. Соната для фортепіано № 11 ля мажор. 1-ша частина.

Слайд15. Гра «Ритмічні варіації». Запропонуй друзям виконати ритмічні варіації на улюблених шумових інструментах.

Слайд16. Слово вчителя

Слайд17. Запам’ятайте.

Слайд18. Слово вчителя

Слайд19. Розгляньте інструменти класу струнних ударно-клавішних музичних інструментів

Слайд20-21. Слово вчителя

Слайд22. Прослухайте: Аудіозапис звучання класичного та цифрового піаніно.

Слайд23. Гімнастика для очей. 

Слайд24. Виконуємо пісню «Дощова осінь»

Слайд25. Гра «Танцювальний ланцюжок». Створіть короткий таночок-імпровізацію з уявною парасолькою в руці у ритмі пісні. Передайте естафету сусідові/сусідці, аби танцювальний ланцюжок не переривався.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд27. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд28. Рефлексія «Зірковий настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні