Каталог матеріалів

Урок №59 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Гільберг Т. Г. - Яка користь від знань

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, О. Гантюк, Н. Павич

Урок № 59. Яка користь від знань. «Мова» тварин. Правила спілкування з домашніми улюбленцями і безпри­тульними тваринами.

Мета: Очікувані результати:

Учні дізнаються, що таке «мова» тварин і як вони спілкуються між собою за допомогою звуків, рухів і запахів; зрозуміють, як знання про поведінку тварин допомагають людям у дослідженнях, погляді за тваринами та збереженні природи; навчатися розрізняти різні форми комунікації тварин та аналізувати їхній зміст; поповнять словниковий запас словами, пов'язаними із спілкуванням у тваринному світі; розвинути навички спостереження, аналізу й інтерпретації інформації; виховуваних інтерес, емпатію до тварин і відповідальність за природу.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Ознайомити учнів із поняттям «мова» тварин та її різновидами (звукові сигнали, рухи, запахи тощо).

Навчити розуміти, як знання про тваринну комунікацію сприяють дослідженням, охороні тварин і покращенню взаємодії між людьми і тваринами.

Розвивати навички спостереження за поведінкою тварин, аналізувати й інтерпретувати інформацію про їхнє спілкування.

Виховувати шанобливе ставлення до природи, емпатію до тварин та усвідомлення важливості їх збереження.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: навчати аналізувати та складати знання про спілкування тварин у різних ситуаціях.

Загальнокультурної: формувати повагу до природи й різноманіття живих істот, розвивати почуття гармонії з довкіллям.

Комунікативної: розвивати здатність до опису явищ природи, пояснення особливостей спілкування тварин.

Соціальна: формувати усвідомлення необхідності збереження природи та відповідного ставлення до живих істот.

Інформаційної: навчати знаходити, аналізувати й систематизувати інформацію про способи комунікації тварин.

Здоров'язберігаючі: виховувати емпатію та вміння з повагою ставитися до потреб і поведінки тварин, формувати розуміння ролі тварин у природі.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2.Ранкове коло.

Слайд3. Дай відповіді на запитання.

Слайд4. Гімнастика для очей.

Слайд5. Пригадай, що таке потреби.

Слайд6. Прочитай.

Слайд7. Як спілкуються мавпи.

Слайд8. Як спілкуються риби.

Слайд9. Як спілкуються бджоли.

Слайд10. Як розмовляють коти.

Слайд11. Поміркуй.

Слайд12. Чи розуміють собаки слова?

Слайд13. Яка з зображених тварин може говорити людською мовою?

Слайд14. Довідничок

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16. Бесіда «Чи всім тваринкам жити легко»

Слайд17. Поміркуйте.

Слайд18. Візьміть до уваги.

Слайд19. Поміркуйте.

Слайд20. Яка тварина агресивна? Яка лагідна? Чому ти так вважаєш?

Слайд21. Як потрібно поводитися з домашніми улюбленцями.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Online завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні