Каталог матеріалів

Урок №56 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Підсумковий урок за семестр. Розвиток зв’язного мовлення: спілкування на тему «Побутова техніка і правила безпеки під час користування нею»

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 56

 

Тема. Підсумковий урок за семестр. Розвиток зв’язного мовлення спілкування на тему «Побутова техніка і правила безпеки під час користування нею».

Мета: активізувати слова тематичної групи «Побутова техніка», розвивати вміння встановлювати відповідність між видовими поняттями і родовим, розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати турботливе ставлення до власного здоров’я, прагнення дотримуватися правил безпеки під час користування побутовими електроприладами.

Очікувані результати: здобувач освіти розповідає за малюнком і про події з власного життя; знає правила безпечного поводження з електроприладами.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.64)

Слайд 5. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 6. Бесіда за малюнком. Домовичок потрапив у магазин, але не знає, як він називається. Допоможіть Домовичкові назвати предмети, які продаються в цьому магазині. Їх можна назвати двома словами – побутова техніка. Отже, Домовичок потрапив у магазин побутової техніки.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 8. Робота за сторінкою зошита. Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 9-14. Робота в парі. Назвіть побутовий прилад, який допомагає виконувати роботу, що називає слово чи сполучення слів.

Слайд 15. Складіть речення про роботу названих приладів побутової техніки.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 17. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 18. Бесіда за малюнком. Розкажіть, що відбувається на першому, потім – що сталося на другому. Пригадайте правила користування електроприладами (дітям не можна вмикати й вимикати електроприлади без дозволу дорослих, тягнути за шнур увімкнений прилад).

Слайд 19. Творче завдання. Складіть розповідь про пригоду, що сталася з Домовичком. Закінчити її потрібно порадою Домовичкові – як треба користуватися побутовою технікою.

 

Творче завдання.

Слайд 20. Завдання для «художників».

Слайд 21. Рухлива вправа.

 

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 22. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Яке зернятко мудрості ви покладете у свій рюкзачок?

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні