Каталог матеріалів

Урок №52 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Гільберг Т. Г. - Як почуваються рослини взимку

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, О. Гантюк, Н. Павич

Урок №52. Як почуваються рослини взимку.

Очікувані результати:

Учні дізнаються, як рослини адаптуються до зимових умов, які зміни відбуваються з ними в цей період; розвивають уявлення про способи збереження життя рослин взимку, такі як сплячка, опадання листя, зимівля насіння; ознайомлюються з зимовими змінами в природі та їх впливом на рослини; розвивають навички спостереження за природними явищами, аналізу інформації про зміни в природі і висловлення власних думок.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Ознайомити учнів із зимовими змінами в природі, зокрема з процесами, що відбуваються з рослинами взимку.

Пояснити способи адаптації рослин до холодного періоду року та розглянути приклади зимуючих рослин.

Розвивати вміння спостерігати за природними явищами, проводити прості дослідження та робити висновки.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: аналізувати зміни в природі, спостерігати за рослинами, розуміти їхні адаптаційні механізми до зимових умов.

Загальнокультурної: формувати розуміння важливості охорони природи, розвивати уявлення про природні цикли і взаємозв'язок живих організмів.

Комунікативної: навчати учнів висловлювати свої думки про процеси, що відбуваються в природі, співпрацювати під час виконання досліджень.

Соціальної: розвивати навички командної роботи під час спостережень за природою, взаємопідтримки в процесі обговорення та обміну ідеями.

Інформаційної: навчати учнів знаходити і використовувати інформацію про природу, рослини та їхню зимівлю, а також аналізувати та застосовувати отримані знання на практиці.

Здоров’язберігаючої: формувати уважність до навколишнього середовища, заохочувати дітей до фізичної активності на свіжому повітрі під час зимових спостережень.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3-4. Розглянь малюнки. Як змінилися дерева взимку?

Слайд5. Гімнастика для очей.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Як розпізнати березу взимку?

Слайд8. Як розпізнати липу взимку?

Слайд9. Як розпізнати клен взимку?

Слайд10. Прочитай.

Слайд11. Однак на гілках залишаються маленькі бруньки.

Слайд12-13. Цікаво знати.

Слайд14-15. Поміркуй.

Слайд16. Як розпізнати ялинку взимку?

Слайд17 Чому ялина і сосна зелені взимку.

Слайд18. Припустіть, що сталося б, якби листяні дерева не скидали листя.

Слайд19 Попрацюйте в парах.

Слайд20. Поміркуй.

Слайд21. Дослідіть.

Слайд22. Залишаються зеленими і деякі трав’яні рослини

Слайд23 Цікаво знати.

Слайд24. Словничок.

Слайд25 Цікаво знати.

Слайд26 Гра «З’єднай лініями частини речення»

Слайд27. Вправа «Мікрофон»

Слайд28 Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Висновок.

Слайд 30 Чи знаєте ви ….

Слайд 31. Online завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні