Каталог матеріалів

Урок №5 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Узагальнюємо прийоми додавання і віднімання в межах 10

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 5

Тема. Узагальнюємо прийоми додавання і віднімання в межах 10

Мета: узагальнити й систематизувати знання арифметичних дій додавання й віднімання, актуалізувати розуміння суті арифметичних дій додавання й віднімання, їх схематичного зображення, уявлення про вирази, суму і різницю, знання назв компонентів і результатів дій додавання й віднімання, розуміння взаємозв’язку між додаванням і відніманням, правил знаходження невідомих компонентів; узагальнити й систематизувати прийоми додавання й віднімання в межах 10; закріпити вміння застосовувати правило різницевого порівняння, прийоми додавання й віднімання на підставі нумерації чисел першої сотні, формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння та прийомів обчислення в межах 10; формувати логічне мислення.

Очікувані результати: здобувач освіти знає арифметичні дії додавання й віднімання, розуміє суть арифметичних дій додавання й віднімання, їх схематичного зображення, має уявлення про вирази, суму і різницю, знає назви компонентів і результатів дій додавання й віднімання, розуміє взаємозв’язки між додаванням і відніманням, правила знаходження невідомих компонентів; прийоми додавання й віднімання в межах 10; вміє застосовувати правило різницевого порівняння, прийоми додавання й віднімання на підставі нумерації чисел першої сотні.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5-6. Усне опитування.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

Слайд 8-9. Усний рахунок. Гра «Математичний Дартс».

Слайд 10. Вправа «Число дня».

Слайд 11. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 12. Хвилинка каліграфії.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація розуміння конкретного змісту арифметичних дій додавання й віднімання; уміння схематично зображувати додавання і віднімання.

Слайд 13. Завдання 1. Проілюструй за допомогою арифметичних штанг спосіб обчислення частинами: 5 + 3, 7 – 3.

Слайд 14. Завдання 2. Олег об'єднав вирази в три групи за способом обчислення. Поміркуй, чому хлопчик утворив саме такі групи. Прокоментуй, як знайти значення виразів у кожній групі.

Актуалізація розуміння способу утворення двоцифрових чисел з кількох десятків та кількох одиниць; актуалізація знання десяткового складу двоцифрових чисел.

Слайд 15. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 16. Завдання 4. Знайди невідомий компонент арифметичної дії.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань. Закріплення вивченого.

Узагальнення і систематизація прийомів додавання й віднімання в межах 10.

Слайд 18. Геометрична хвилинка. Яка пара наступна?

Слайд 19. Завдання 5. Порівняй числа. На скільки одне число більше або менше.

Розвиток вміння добирати малюнок і схему задачі до виразу.

Слайд 20. Завдання 6. Добери малюнок і схему до виразу: 13-3. Запиши вираз за іншою схемою. Знайди його значення.

Завдання на логічне мислення.

Слайд 21. Завдання 7. «Розшифруй» числа.

Слайд 22. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 23. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 24. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 25. Рефлексія «Загадкові листи».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні