Каталог матеріалів

Урок №5 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Слова, які відповідають на питання що робить? Тема для спілкування: Режим дня

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 5

Тема. Слова, які відповідають на питання що робить? Тема для спілкування: Режим дня.

Мета: сформувати в учнів уявлення про слова, які відповідають на питання що робить? що роблять?, навчити ставити до них питання; активізувати слова тематичної групи «Режим дня»; удосконалювати вміння будувати речення за малюнками, розповідати за серією малюнків, про події з власного життя, висловлювати свою думку й доводити її; розвивати спостережливість, уміння аналізувати; виховувати в учнів прагнення бути організованим, заохочувати їх дотримуватись режиму дня.

Очікувані результати: здобувач освіти отримує уявлення про слова, які відповідають на питання що робить? що роблять??, вчиться ставити до них питання; збагачує словниковий запас; вчиться відповідати на запитання вчителя, висловлювати свою думку і доводити її; орієнтуватися на сторінці букваря; вчиться користуватись підручником і навчальним приладдям.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: малюнок із зображенням режиму дня; таблички для стіни слів; набір LEGO «Шість цеглинок»; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, громадянська.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

Актуалізація отриманих знань.

Слайд 7. Назвіть кожний предмет. Поставте питання що? який? яка? яке?

Слайд 8. Поставте питання хто? або що? який? яка? яке? до кожного з об’єктів.

Слайд 9. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Робота над загадкою.

Слайд 11. Робота над загадкою.

Оформлення стіни слів: рух предметів, режим дня, годинник, ранкова зарядка, вільний час.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за підручником (с.10-11).

Слайд 13. Поставте питання що? хто? Доберіть до кожного малюнка слова, які відповідають на питання який? яка? який?

Слайд 14-16. Поставте питання: що робить?

Слайд 17. Розгляньте малюнок. Розкажіть, хто що робить.

Слайд 18. А чим ви займаєтесь у вільний час?

Слайд 19-21. Хто це? Що це? Складіть речення.

Слайд 22. Покажи стрілочкою, хто чим буде займатись.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Слайд 24-28. Складання розповіді за серією малюнків про Андрійка. Що ви бачите на малюнку?

Слайд 29. Складання розповіді за серією малюнків про Андрійка. Розкажи, як починає свій день Андрійко.

Слайд 30. Який режим дня у вас?

Слайд 31. Чи впізнаєш ти ці букви? Назви їх. Що вони роблять? Бесіда про користь спорту для здоров'я.

Слайд 32. Яким видом спорту займаєтесь ви? Чи подобаються вам уроки фізкультури?

Слайд 33-35. Доберіть інші слова на ці букви.

Слайд 36-37. Поставте питання хто? або що? який? яка? до об'єктів. Поясніть, що на малюнку незвичне.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 38. Стіна слів. Словникова робота. Складіть із словами речення.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 32. Online завдання.

Рефлексія «Незакінчене речення».

Слайд 33. Вправа «Незакінчене речення».

Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 34. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Режим дня».

Слайд 35. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Режим дня».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні