Каталог матеріалів

Урок №5 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Бібік Н. М. - Що належить до природи

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Надія Бібік та Галина Бондарчук» для 2 класу за програмою НУШ 

Урок №005. Що належить до природи?

Очікувані результати: учні розширюють знання про різноманітність природи; формують уявлення про живу та неживу природу; відрізняють предмети природи від речей, виготовлених людиною; називають об’єкти неживої природи; розвивають вміння спостерігати за об’єктами природи; дбайливо ставляться до природи, речей, створених людиною; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

розширити знання учнів про різноманітність природи; формувати уявлення про живу та неживу природу; вчити відрізняти предмети природи від речей, виготовлених людиною; вчити називати об’єкти неживої природи; розвивати вміння спостерігати за об’єктами природи; виховувати дбайливе ставлення до природи, речей, створених людиною; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

  • Організаційний етап
  • Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-6.  Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою».

Слайд 7. Ранкове коло.

Слайд 8. Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 9.  Поміркуй і скажи.

Слайд 10.  Що належить до неживої, а що — до живої природи? Що не можна назвати природою? Наведіть приклади.

  • Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 11-12.  Запам’ятай!

Сонце, зорі, повітря, вода, каміння – належить до неживої природи. Рослини, гриби, тварини, людина —належить до живої природи.

Слайд 13.  Розглянь малюнки. З’єднай їх з відповідними словами.

Слайд 14.  Поміркуй і скажи.

Слайд 15.  Заповни таблицю за зразком.

Слайд 16.  Послухайте оповідання В. Сухомлинського «Чому Оля не зірвала квітки?».

Слайд 17.  Познач, на якій схемі показано зв’язок між неживою та живою природою.

Слайд 18.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 19.  Що дає природа людям?

Слайд 20.  Розглянь зображення. Що дає природа людині?

Слайд 21. Переглянь навчальний фільм.

Слайд 22.  Скарбничка цікавого.

Слайд 23.  Цікаво знати!

Слайд 24.  Як потрібно поводитися в лісі?

Слайд 25.  Що робить хлопчик?

Слайд 26. Заповни таблицю.

Слайд 27.  Розташуй квітки від меншої до більшої. Заповни клітинки – і отримаєш слово, яке ми часто говоримо, коли спілкуємося з природою.

Слайд 28.  Гра «Я почну, а ти закінчуй».

Слайд 29.  Висновок.

Рефлексія «Погода уроку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні