Каталог матеріалів

Урок №5 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Розпізнавай м’які приголосні звуки.

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 5. Розпізнавай м’які приголосні звуки

Мета: учити учнів правильної вимови слів із м’якими і твердими приголосними; удосконалювати навички звукобуквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, усне й писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє правильно вимовляти слова із м’якими і твердими приголосними; має навички звукобуквеного аналізу; розвиває критичне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, усне й писемне мовлення; спілкується рідною мовою, має соціальну, громадянську компетентності; повагу до рідної мови.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися;  контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6. Вправа «Вгадай слово».

Робота в зошиті.

Слайд 7-9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 10. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 11. Диктант. Словникові слова.

Слайд 12. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

ІІ. Основна частина.

Робота за посібником.

Слайд 13. Пригадай вивчене. У словах поміняй місцями букви, які позначають приголосні звуки. Запиши утворені слова.

Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 15. Вправа 1. Прочитай текст про Юрка. Придумай щасливий кінець розповіді.

Слайд 16. Проведи дослідження.

Слайд 17. Вправа 2. Пригадай, як позначаються м'які і тверді звуки у схемах слів. Допоможи Читалочці розмістити склади на смужках.

Слайд 18. Вправа 3. Утвори слово з кожним складом із синьої смужки і запиши в зошиті.

Слайд 19. Вправа 4. Допоможи Родзинці перетворити м'які звуки в словах на тверді. Запиши утворені слова.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Вправа 5. Прочитай речення. Поясни, що переплутав Щебетунчик. Підкресли його помилки. Запиши речення без помилок у зошиті.

Слайд 22. Вправа 5. Запиши речення без помилок у зошиті.

Слайд 23. Вправа 6. Ґаджик стверджує, що в поданих словах є м'який приголосний звук. Чи погоджуєшся ти з ним? Поясни чому. Перевір себе за правилом.

Слайд 24. Вправа 7. Склади два речення зі словами, які дібрав Ґаджик.

Запиши їх у зошиті.

Слайд 25. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 26-27. Вправа 8. Прочитай загадку. Встав пропущені букви і запиши відгадку. Підкресли букви, які позначають м'які приголосні звуки.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Виконання Online завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Творче домашнє завдання.

Слайд 29. Творче домашнє завдання.

Слайд 31-32. Пояснення домашнього завдання. Вправа 9. Запиши назви світлин у зошиті у дві колонки. До першої – слова, які мають м'які приголосні звуки. До другої – слова без м'яких звуків.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Вправа «Мікрофон».

Слайд 34. Рефлексія «Загадкові листи».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні