Каталог матеріалів

Урок №5 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Пригадую слова з апострофом і звуками [дж], [дз], [дз´]. Написання тексту за запитаннями

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 5.  Пригадую слова з апострофом і звуками [дж], [дз], [дз’]

Мета: вправляти учнів у перетворенні слів; вчити спостерігати за вимовою та написанням слів з апострофом і звуками [дж], [дз], [дз’], які позначаються буквами дж дз; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Створюю настрій».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Слайд 6. Хвилинка каліграфії.

Основна частина.

Слайд 7. Вправа 1. У центрі Львова друзі побачили дивну вивіску на кав’ярні. Прочитай її. Поміркуй, що дивного в цьому написі.

Слайд 8. Словникова робота.

Слайд 9. Вправа 2. Прочитай текст, щоб зрозуміти, чому кав’ярня має таку назву.

Слайд 10. Онлайн-екскурсія до Львівської копальні кави.

Слайд 11. Вправа 3. Прочитай виділені в тексті слова. Пригадай, коли ставиться апостроф. Поясни, чому ці слова написані з апострофом.

Слайд 12-14.  Вправа 4. Прочитай слова. Випиши ті, у яких треба вставити апостроф.

Слайд 15-16.  Вправа 5. Утвори й запиши слова за зразком. Побудуй звукову схему виділеного слова.

Слайд 17.  Фізкультхвилинка.

Слайд 18.  Вправа 6. Родзинка знайшла цікаву інформацію про джерела. Прочитай її.

Слайд 19.  Вправа 7. Спиши інформацію Родзинки. Підкресли слова зі звуками [дж], [дз], [дз']. Побудуй звукову схему одного з цих слів.

Слайд 20.  Вправа 7. Побудуй звукову схему одного з цих слів.

Слайд 21. Що ти знаєш про звуки [дж], [дз], [дз']? Пригадай!

Слайд 22. Вправа 8. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте етикетку з пляшки мінеральної води. Знайдіть на ній відповіді на запитання Щебетунчика.

Слайд 23. Перегляд відео «Голос води – Моршинська».

Слайд 24. Вправа 8. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте етикетку з пляшки мінеральної води. Знайдіть на ній відповіді на запитання Щебетунчика.

Слайд 25. Вправа 9. Яку воду ти вживаєш? Як часто ти її п’єш?

Напиши про це текст (3–4 речення).

Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Вправа «Мікрофон».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 28-30. Пояснення домашнього завдання. Підручник с.9, вправа 10. Спиши текст. Допиши, чи доводилося тобі пити воду з джерела. Побудуй звукові схеми виділених слів: щедра, джерельну.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні