Каталог матеріалів

Урок №5 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Правильне вживання слів і фразеологізмів

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №5. Правильне вживання слів і фразеологізмів

Мета: ознайомити учнів із особливостями правильного вживання панонімів, фразеологізмів, розвивати вміння використовувати лексичні та фразеологічні одиниці відповідно до контексту, збагачувати словниковий запас учнів, а також сприяти розвитку культури мовлення та комунікативних навичок;

Очікувані результати: ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням; використовує для виконання завдань текстові/медіатекстові джерела, інформацію з яких вважає достовірною та надійною, аргументує вибір таких джерел;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. І. Прочитайте речення. Поясніть лексичні значення виділених слів. За потреби скористайтеся тлумачним словником або словником паронімів.

Слайд 11. ІІ. Поясніть відмінність у лексичному значенні поданих нижче паронімів. За потреби скористайтеся сторінкою «Культура мовлення» (с.44).

Слайди 12-15. Культура мовлення. Розрізняймо.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. І. Спишіть сполучення слів, обираючи з дужок потрібне слово.

Обґрунтуйте свій вибір. За потреби скористайтеся поданою на с. 13 таблицею «Пароніми».

Слайд 18. ІІ. Складіть і запишіть речення з однорідними членами

з одним із поданих сполучень слів.

Слайди 19-21. Гра «Відгадай фразеологізм». Розглянь зображення, яке згенерувала нейромережа та назви фразеологізм, який йому відповідає.

Слайд 22. І. Прочитайте подані парами словосполучення. Знайдіть у кожній парі одне словосполучення, у якому допущено лексичну помилку.

Поясніть свою відповідь.

Слайд 23. І. Прочитайте фрагменти оголошень. Які помилки ви помітили?

Слайд 24. Інтерактивна вправа.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія «Обери свій варіант».

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні