Каталог матеріалів

Урок №5 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Морфологія. Іменник

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 5.

Тема. Повторення та узагальнення вивченого. Морфологія. Іменник

Мета: повторити та узагальнити знання учнів про рід та число іменників, їхні основні ознаки; удосконалити навички творення кличного відмінка іменників; розвивати мовленнєві навички учнів через практичні вправи та завдання, спрямовані на використання іменників у різних відмінкових формах; формувати вміння аналізувати та виправляти помилки у використанні відмінкових форм іменників; виховувати любов та повагу до рідної мови, усвідомлення її важливості як засобу спілкування та культурної ідентичності; сприяти розвитку відповідальності за грамотність та правильність мовлення, підвищувати мовленнєву культуру учнів.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає рід та число іменників; знає правила відмінювання іменників у всіх відмінках; розуміє особливості окремих відмінкових форм іменників; правильно змінює іменники за родами і числами; розпізнає та виправляє помилки у використанні відмінкових форм іменників, розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 5-6. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте діалог.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Запам’ятай.

Слайд 10. I. Запишіть іменники в три колонки за родами: 1) ж. р.; 2) ч. р.; 3) с. р.

Слайд 11. II. Випишіть ті іменники, що вживаємо тільки в множині.

Слайд 12. Випишіть іменники та визначте відмінок, число й рід (за зразком).

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Зауважте (відеопояснення).

Слайд 17. Творче завдання. Доберіть до назви кожного товару, що на вітрині, прикметник, який його характеризує. Прорекламуйте кожний товар, використавши утворені словосполучення (усно, за зразком).

Слайди 18-20. Запам’ятовуємо наголос.

Закріплення вивченого

Слайди 21-23. Тестові завдання.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні