Каталог матеріалів

Урок №5 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 5. Досліджуємо задачі

Мета: узагальнити й систематизувати розуміння складеної задачі як такої, що складається з кількох простих; актуалізувати навички додавання й віднімання з переходом через розряд у межах 100 та табличного множення і ділення під час усної лічби; узагальнити знання істотних ознак простої та складеної задачі під час виконання завдань на зміну запитання для одержання простої або складеної задачі, під час вибору схематичного рисунка до задачі; узагальнити поняття складеної задачі шляхом складання задач за коротким записом, складання складеної задачі з трьох простих задач; узагальнити розуміння того, що види та порядок простих задач, із яких складається складена, визначають план розв’язування задачі під час виконання завдань на зіставлення складених задач і з’ясування впливу відмінностей на розв’язання; застосовувати обчислювальні навички та знання порядку виконання дій у виразах під час обчислення значень виразів на кілька дій, що містять дії різного ступеня і дужки.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6.  Узагальнення й систематизація вивченого. Геометрична хвилинка. Розгляньте рисунок на с. 11 навчального зошита.

Слайд 7-8.  Усна лічба.

Слайд 9-12.  Усне опитування.

Слайд 13.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 14.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 15-16. Завдання 1. З’ясуй, які серед поданих задач є простими.

Слайд 17. Завдання 1. Зміни запитання задачі 2 так, щоб отримати просту задачу.

Слайд 18. Завдання 1. З’ясуй, які серед поданих задач є простими.

Слайд 19. Завдання 1. Зміни запитання задачі 3 так, щоб отримати просту задачу.

Слайд 20. Завдання 1. З’ясуй, які серед поданих задач є простими.

Слайд 21. Завдання 1. Зміни запитання задачі 4 так, щоб отримати просту задачу.

Слайд 22. Завдання 2. Яка схема відповідає простій задачі? Склади за нею задачу. Склади задачу за іншою схемою.

Слайд 23. Завдання 3.Склади задачу за коротким записом. Доведи, що це складена задача. Розглянь, як виділені прості задачі. Згадай: складена задача містить кілька простих задач. Порядок розв’язування простих задач визначається у плані розв’язування складеної задачі.

Слайд 24. Завдання 3. Розв'яжи отриману задачу.

Слайд 25. Завдання 4. Склади задачу за кожним коротким записом. Зістав короткі записи задач. Сформулюй кожну задачу. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розбий задачі на прості.

Слайд 26. Фізкультхвилинка

Слайд 27. Завдання 5. Складіть задачу з трьох послідовних простих задач.

Звернемося до короткого запису задачі № 1.

Слайд 28. Завдання 5. Із числами 5 і 3 складіть задачу, яка б розв'язувалась арифметичною дією додавання. Про що можна запитати в цій задачі? Сашко записав її коротко. Яку задачу він склав? Перевірте, чи правильно він розв'язав задачу?

Слайд 29. Завдання 5. Складіть задачу з трьох послідовних простих задач.

Звернемося до короткого запису задачі № 2.

Слайд 30. Завдання 5. Складіть задачу за коротким записом № 2. Про що можемо дізнатися, знаючи, скільки яблук у першій вазі і скільки в другій?

Слайд 31. Завдання 5. Обговорюємо ще й іншу можливість постановки запитання – «На скільки менше яблук у першій вазі, ніж у другій?».

Слайд 32. Завдання 5. Об'єднайте першу просту задачу із задачею на різницеве порівняння. Чи одержимо складену задачу на різницеве порівняння? Чи одержимо взагалі задачу? (Ми не одержимо задачу, оскільки в ній запитується про те, що відомо в умові задачі.)

Слайд 33. Завдання 5. Об'єднайте першу просту задачу із задачею на знаходження суми. Сформулюйте складену задачу на знаходження суми.

Слайд 34. Завдання 5. Об'єднайте першу просту задачу із задачею на знаходження суми. Сформулюйте складену задачу на знаходження суми. Розділіть цю задачу на прості. Складіть план її розв’язування.

Слайд 35. Завдання 5. Наталка запропонувала так продовжити ситуацію: у двох вазах лежала деяка кількість яблук, з’їли 9 яблук. Про що можна дізнатись? Якого виду ця задача? Покажіть її опорну схему. Розгляньте короткий запис задачі № 3.

Слайд 36. Завдання 5. Оленка вирішила об’єднати ці дві задачі в одну складену задачу на знаходження остачі. Сформулюйте утворену задачу. Розділіть цю задачу на прості. Скільки вийшло простих задач? Складіть план розв’язування задачі.

Слайд 37. Завдання 5. Розв'яжіть задачу.

Слайд 38-41. Завдання 6. Знайди значення виразів по діях. Запиши результати.

Слайд 42. Завдання 7. У червоних кружках зазначено суму чисел у кожному ряді. Допиши числа, яких бракує.

Слайд 43. Рухлива вправа.

Слайд 44-45. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 46. Завдання 3. Склади задачі про яблука у двох вазах із числами 3 і 5, які розв’язуються дією додавання. Про що можна запитати в цій задачі? Ігор вважає, що можна скласти задачу 1, у якій запитується про число, що на 3 одиниці більше за 5. Він записав задачу 1 коротко. Яку задачу склав Ігор? Перевір, чи правильно хлопчик розв’язав задачу 1.

Слайд 47. Завдання 3. Про що можемо дізнатися, знаючи, скільки яблук у першій вазі і скільки — у другій? Прокоментуй записи одержаних задач 2 і 3.

Слайд 48. Завдання 3. Учні об’єднали просту задачу 1 і задачу 2 на знаходження суми. Після цього учні склали короткий запис задачі 4. Розбий одержану задачу 4 на прості. Склади план розв’язування задачі 4 і розв’яжи її.

Слайд 49. Завдання 3. Наталка запропонувала так продовжити ситуацію: у двох вазах лежало 13 яблук, з’їли 9 яблук. Про що можна дізнатись? Розглянь короткий запис задачі 5.

Слайд 50. Завдання 3. Олена вирішила об’єднати задачі 4 і 5 в одну складену задачу на знаходження різниці. Розкажи утворену Оленою задачу 6. Розбий цю задачу на прості. Скільки вийшло простих задач? Склади план розв’язування задачі 6 і розв’яжи її.

Слайд 51. Завдання 4. Знайди значення виразів частинами зручним для тебе способом.

Слайд 52. Завдання 7. У червоних кружках зазначено суму чисел у кожному ряді. Допиши числа, яких бракує.

Слайд 53. Рухлива вправа.

Слайд 54. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 55. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні