Каталог матеріалів

Урок №5 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо числа різними способами

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 5. Додаємо і віднімаємо числа різними способами

Мета: узагальнити й систематизувати уміння виконувати прийоми додавання і віднімання – усні та письмові. Актуалізувати вміння застосовувати усні прийоми додавання і віднімання в межах 1000. Перенести прийом додавання та віднімання частинами на випадки додавання і віднімання трицифрових чисел; прийом порозрядного додавання та віднімання на випадки додавання і віднімання трицифрових чисел, а також на випадки обчислення більш, ніж двох доданків. Перенести прийом округлення на випадки додавання і віднімання трицифрових чисел. Актуалізувати прийом письмового додавання і віднімання; перенести прийом письмового додавання на додавання у випадку трьох і більше доданків. Актуалізувати вміння розв’язувати складені задачі на знаходження суми, різницеве порівняння двох добутків.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Знайди значення виразів у першому рядку різними способами. Зістав вирази в кожному стовпчику. Чи можна міркувати так само при обчисленні виразів у другому та третьому рядках? Чи допоможе значення виразу в першому рядку знайти значення виразів у другому та третьому рядках?

Слайд 11-12. Завдання 2. Знайди значення виразів різними способами за схемами.

Слайд 13. Завдання 3. Знайди значення виразів різними способами.

Слайд 14-15. Завдання 4. Виконай додавання та віднімання письмово.

Перевір одержані результати.

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17. Завдання 5. Обчисли зручним способом.

Слайд 18. Завдання 6. Знайди значення виразів із коментарем, за можливості — різними способами.

Слайд 19-20. Завдання 7. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи обернену задачу, щоб шуканим було число 5.

Слайд 21. Завдання 8. Дано цифри 1, 4, 5. Скільки трицифрових чисел можна записати за допомогою цих цифр так, щоб у записі числа вони не повторювалися? Скільки серед записаних чисел парних? Чому? Скільки непарних? Скільки таких, які діляться на 5? Чому?

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23-24. Завдання 1. Поясни, як закінчити обчислення.

Слайд 25. Завдання 2. Обчисли, використовуючи письмовий прийом.

Слайд 26. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі.

Слайд 27. Завдання 4. Розв’яжи задачу.

Слайд 28. Завдання 5. Обчисли зручним для тебе способом.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні