Каталог матеріалів

Урок №47 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви з. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 47

 

Тема. Написання малої букви з. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою з, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою з; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; розвивати уміння розповідати за малюнком; виховувати інтерес до тварин.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву з; склади та слова з буквою з; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, розповідати за малюнком.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слуховий диктант (виконується в окремих зошитах у косу лінію).

Слайд 8. Слуховий диктант (виконується в окремих зошитах у косу лінію). Пригадайте, яку рукописну букву ми вивчили на минулих двох уроках? Які ще букви вивчили?

Слайд 9. Фізхвилинка для очей.

Оформлення стіни слів: зоопарк зебра звірі козулі загорожа змія Зіна Захар Зоя Зоряна

Слайд 10. Стіна слів. Словникова робота.

Учитель звертає увагу на стіну слів для уроку, де вивішує слова: зоопарк зебра звірі козулі загорожа змія Зіна Захар Зоя Зоряна

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.54)

Слайд 11. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 12. Бесіда за малюнком. Куди прийшли діти? Яких тварин побачили в зоопарку? Доберіть за малюнком слова з буквою «зе» (зебра, козуля, загорожа, зоопарк).

Слайд 13. Розгляньте зображення малої рукописної букви «зе». З яких елементів вона складається? Наведіть всі елементи букви «зе» на малюнку.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 15. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 16. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 17. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Методика написання малої букви з.

Слайд 18. Методика написання малої букви з. З яких елементів вона складається? Пропишіть малу букву з у повітрі.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 19. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 20. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 23. Пальчикова гімнастика.

Слайд 24. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 29. Рухлива вправа.

Слайд 30. Визначте, які слова в реченні ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 31. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 32. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 33. Прочитайте букву, написану на зеленому кружечку, поясніть, чому від неї виходять стрілочки до малюнків.

Слайд 34. Доберіть слова – назви тварин, у яких є буква «зе» (заєць, коза, бізон, зубр). Намалюйте одну із цих тварин. Зафарбуйте малюнки кольоровими олівцями.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 35. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Попкорн».

Слайд 37. Рефлексія. Вправа «Попкорн».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні