Каталог матеріалів

Урок №44 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Число іменників. Збірні іменники

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 44.

Тема. Число іменників

Мета: вчити знаходити іменники в реченні; визначати число іменників; розвивати навички доречно використовувати в мовленні іменники всіх числових та відмінкових форм; класифікувати іменники за родами; допомогти усвідомлювати роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінювати прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчувати себе частиною свого роду, пишатися цим.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знаходить іменники в реченні; визначає число іменників; доречно використовує в мовленні іменники всіх числових та відмінкових форм; класифікує іменники за родами; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; критично оцінює прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчуває себе частиною свого роду, пишається цим.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Розгляньте схему. Відповіді на які запитання пошуку вона дає? Доберіть замість пропонованих власні приклади.

Слайд 11. Прочитайте текст. Чи згодні ви з автором? Доберіть заголовок. Випишіть 5 ключових слів. Висловіть припущення, що починається так: «Якщо намагатися обійти проблему, то...». Зробіть висновки.

Слайд 12. Випишіть іменники, визначте, до якої групи (за схемою) вони належать.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Прочитайте речення. Якою темою вони об'єднані? Які з названих проблем властиві вашій громаді? Чи має ваша громада позитивний досвід розв'язання їх? Поділіться.

Слайд 17. Визначте число виділених іменників.

Закріплення вивченого

Слайди 18-20. Тестові завдання.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні