Каталог матеріалів

Урок №40 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Іменники загальні і власні, конкретні та абстрактні

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 40.

Тема. Іменники загальні і власні, конкретні та абстрактні

Мета: ознайомити із конкретними та абстрактними іменниками; вчити писати іменники загальні та власні назви; вчити розв’язувати тестові завдання; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове); обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни..

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця називає конкретні та абстрактні іменники; записує іменники загальні та власні назви; розв’язує тестові завдання; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Розгляньте схему. Поставте однокласникам і однокласницям запитання, на які в ній є відповіді. Чому це потрібно знати?

Слайд 11. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 12. Запишіть слова, визначте їхню належність до груп (за таблицею). Які з цих слів можуть бути і власними назвами? Обґрунтуйте. Чим відрізняються «кожух» і «кожушанка»?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайди 16-17. Прочитайте речення. Якою темою вони об'єднані? Випишіть по 5 слів із конкретним та абстрактним значенням. Значення яких слів важко пояснити маленьким дітям? Чому? Доберіть синоніми до слова «одяг».

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Прочитайте фразеологізми. Поясніть значення їх. Слова з яким значенням тут переважають? Відповідь обґрунтуйте.

Слайд 20. Перевір себе.

Слайд 21. Прочитайте порівняння. Що вони означають? Складіть із будь-якими трьома порівняннями речення.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Тестове завдання.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні