Каталог матеріалів

Урок №4 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Словосполучення і речення

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №4. Словосполучення та речення

Мета: ознайомити із поняттями словосполучення, речення, вчити розрізняти ці синтаксичні одиниці; пояснювати, які сполучення слів не бувають словосполученнями, удосконалювати вміння визначати речення за метою висловлювання, визначати та підкреслювати граматичні основи в реченні, знаходити головне та залежне слово у словосполученні; вчити розв’язувати тестові завдання; розвивати навички роботи з тлумачним словником; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця відрізняє словосполучення від речення; пояснює, які сполучення слів не бувають словосполученнями, визначає речення за метою висловлювання, підкреслює граматичні основи в реченнях, знаходить головне та залежне слово у словосполученні; розв’язує тестові завдання; працює із тлумачним словником; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі; розрізняє лексичні помилки

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-7. Тестове завдання на відповідність.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 9-10. Спостереження за мовним матеріалом. Прочитайте та подумайте, за допомогою записів якої колонки легше передати думки. Визначте, у якій колонці записано словосполучення, а в якій — речення.

Слайди 11-13. Запам’ятайте.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Прочитайте діалог та перепишіть його, поставивши на місці крапок потрібні розділові знаки. Випишіть з останнього речення три словосполучення. Визначте в них головне й залежне слово.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Перепишіть текст, уставляючи пропущені літери. Підкресліть граматичні основи. Випишіть із першого речення щонайменше два словосполучення. Визначте в них головне й залежне слово.

Слайд 20. Перевір себе

Слайд 21. Творче завдання. Складіть і запишіть розклад свого дня, використавши лише словосполучення. Визначте в них і позначте головне й залежне слово.

Слайд 22. Культура слова. З’ясуйте значення слів ґандж, ґречний, дзиґлик за словником. Складіть із ними по одному реченню (усно).

Закріплення вивченого

Слайди 23-25. Тестові завдання.

Слайд 26. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку ЛЕГО.

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні