Каталог матеріалів

Урок №4 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Слова, які відповідають на питання який? яка? яке? які? Тема для спілкування: Світлофор

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 4.

Тема. Слова, які відповідають на питання який? яка? яке? які? Тема для спілкування: Правила дорожнього руху.

Мета: сформувати в учнів уявлення про слова, які відповідають на питання який? яка? яке? які?, навчити ставити до них питання; активізувати слова тематичної групи «Кольори»; удосконалювати вміння складати речення, виконувати завдання на встановлення відповідності, складати розповідь за серією малюнків; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати, робити посильні висновки; закріпити знання учнів про правила дорожнього руху, виховувати усвідомлення необхідності їх дотримуватись.

Очікувані результати: здобувач освіти отримує уявлення про слова, які відповідають на питання який? яка? яке? які?, вчиться ставити до них питання; збагачує словниковий запас; вчиться відповідати на запитання вчителя, виконувати сприйняті на слух завдання, орієнтуватися на сторінці букваря; вчиться користуватись підручником і навчальним приладдям.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: малюнок із зображенням світлофора; таблички для стіни слів; набір LEGO «Шість цеглинок»; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, громадянська.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Актуалізація отриманих знань.

а) Назви кожний предмет. Постав питання що?

Слайд 4. Назви кожний предмет. Постав питання що?

б) Розгляньте малюнок. Назвіть членів родини. Хто?

Слайд 5. Розгляньте малюнок. Назвіть членів родини. Хто?

в) Поставте питання хто? або що? до кожного з об’єктів.

Слайд 6. Розгляньте малюнок. Назвіть членів родини. Хто?

Слайд 7. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Робота над загадкою.

Слайд 9. Робота над загадкою.

Оформлення стіни слів: колір, світлофор, зебра, правила, дорожній рух. Доповнення новими словами.

Слайд 10. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за підручником (с.8-9).

Розгляньте малюнки. Чим відрізняють клоуни один від одного?

Слайд 11-12. Чим відрізняють клоуни один від одного?

Завдання на встановлення відповідності.

Слайд 13. Якого кольору олівці на малюнку?

Слайд 14. Назвіть предмети що зображені. Як ці предмети можна назвати одним словом? (Овочі). Добір слів , які відповідають на питання що? який? яка? (колір, форма, смак).

Слайд 15. З’єднайте колір олівця та колір овоча.

Вправа на розвиток умінь спостерігати, порівнювати, знаходити відмінні ознаки. Чим відрізняються об’єкти на малюнку?

Слайд 16. Чим відрізняються об’єкти на малюнку? Який перший будинок? Який другий будинок?

Слайд 17. Чим відрізняються об’єкти на малюнку? Який собачка? Який котик?

Слайд 18. Чим відрізняються об’єкти на малюнку? Який перший м’ячик? Який другий м’ячик?

Слайд 19. Чим відрізняються об’єкти на малюнку? Який вовк? Яка лисичка?

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Завдання на вилучення зайвого в групі однакових предметів.

Слайд 21-23. Що зображено на малюнку? Які вони? Який предмет зайвий?

Завдання на повторення правил дорожнього руху.

Слайд 24. Чи впізнаєш ти ці букви? Назви їх.

Слайд 25. Зафарбуйте кружечки світлофора.

Слайд 26-28. Доберіть інші слова на ці букви.

Робота за серією малюнків.

Слайд 29. Робота за серією малюнків. Які об’єкти ви бачите? Поставте до них питання.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 30. Стіна слів. Словникова робота. Складіть із словами речення.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 32. Online завдання.

Рефлексія «Незакінчене речення».

Слайд 33. Вправа «Незакінчене речення».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 34. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Світлофор».

Слайд 35. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Світлофор».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні