Каталог матеріалів

Урок №4 для 3 класу образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Народна іграшка; повторення понять орнамент, візерунок

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Урок №04 Народна іграшка; повторення понять орнамент, візерунок. СМ: К.-У. Ларссон. В гостях у Лялі; С. Тлустий. Півник; Т. Білокрилець. Мотанка-«Берегиня»; М. Пошивайло. Козак з бандурою; Г. та Я. Пошивайло. Коник-свистунець; О. Сойка та О. Когут. Яворівська іграшка. ХТД: ліплення веселого коника із застосуванням декору (пластилін, за бажанням матеріали для декору)

Мета: формувати уявлення про види українського декоративно-ужиткового мистецтва; ознайомити учнів з виробами й колірною палітрою народних іграшок, різновидами орнаментальних мотивів поглиблювати поняття про пластичність, виразність і декоративність народної іграшки розвивати фантазію, творчість, естетичні смаки; виховувати інтерес до українського декоративно - ужиткового мистецтва; сприяти формуванню поваги до праці народних майстрів.

Обладнання: мультимедійний комплект, пластилін, дошка для ліплення.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3-5. Розгадайте ребус.

Слайд6-8. Пограймо у гру. Якщо іграшка теплого кольору, плесніть у долоньки, холодного – тупніть ногами.

Слайд9. Чи є у вас улюблена іграшка? З якого матеріалу вона виготовлена?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд10. Дитячі іграшки дарують нам тепло і радість змалечку.

Слайд11. Розгляньте світлини і розкажіть, які матеріали використовували для виготовлення народних іграшок?

Слайд12. У давнину українські народні майстри виготовляли іграшки із природних матеріалів.

Слайд13. Виготовляли і музичні народні іграшки — свищики, брязкальця — використовували як акомпанемент для співу обрядових пісень.

Слайд14. Глиняні іграшки —це особливий вид народного мистецтва.

Слайд15. Іграшки були оригінальні, виразні, прості за формою. Зовнішній вигляд узагальнювався та спрощувався.

Слайд16. Іграшки яскраво розмальовували, прикрашали чудовими візерунками — декорували.

Слайд17-18. Лялька-мотанка - найдавніший оберіг, якому більше 5 тисяч років.

Слайд19. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд20-21. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд22. Зліпіть веселого коника (пластилін). Застосуйте декор.

Слайд23. Послідовність ліплення коника.

Підсумок

Слайд24. Гімнастика для очей.

Слайд25. Продемонструйте власні вироби.

Слайд26. У вільний час зробіть іграшку власноруч із підручних матеріалів (природних або штучних).

Слайд27. Послухайте вірш «Найкраща іграшка».

Рефлексія

Слайд28. Рефлексія «Загадкові листи»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні