Каталог матеріалів

Урок №4 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Лексикологія. Фразеологія

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №4. Лексикологія. Фразеологія

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з лексикології та фразеології, закріпити навички правильного використання слів та фразеологізмів у мовленні, розвивати вміння аналізувати значення слів і фразеологічних одиниць, розширити словниковий запас учнів і сприяти розвитку їхньої мовленнєвої культури;

Очікувані результати: характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням, використовує знання про системність мовних явищ для вдосконалення власного мовлення;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. «Психоформула».

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. І. Прочитайте речення. Доведіть, що виділені слова є багатозначними. Чи надають вони образності й виразності висловленому? З яким лексичним значенням ужито кожне з них у поданих реченнях?

Слайд 11. ІІ. Складіть усно розповідь (3-4 речення) на основі однієї з поданих світлин на тему «Музика дощу» або «Казковий дощ». Використайте слова, ужиті в переносному значенні.

Слайд 12. І. Спишіть словосполучення, замінюючи в кожному з них прикметник важкий синонімом із запропонованих у рамці. Кожен синонім ви можете використати лише один раз.

Слайд 13. Гра «Відгадай фразеологізм». Розглянь зображення, яке згенерувала нейромережа та назви фразеологізм, який йому відповідає

Слайд 14. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. І. Розподіліть між собою групи слів. Доберіть до слів обраної групи синоніми й запишіть. Перевірте одне в одного правильність виконання.

Слайди 15-16. І. Прочитайте текст. Чи зацікавила вас інформація? Чи згодні ви з тим, що українцям є ким і чим пишатися? Поясніть свою відповідь.

Слайд 17. ІІ. Виконайте завдання до тексту.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайд 19. І. Розподіліть слова на три групи й заповніть у зошиті таблицю.

Яке слово залишилося невиписаним? Обґрунтуйте свій розподіл.

Слайд 20-22. Виконайте тестові завдання.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво ”.

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні