Каталог матеріалів

Урок №4 з музичного мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Етнічні мотиви у класичній і сучасній музиці

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №04. Етнічні мотиви у класичній і сучасній музиці

Музика Сходу, Африки, традиційні музичні інструменти. Електронне аранжування.

СММ: традиційна східна музика, зокрема для релаксації. Томіта Ісао. Саундтрек до кінофільму «Сутінковий самурай», електронні аранжування: Клод Дебюссі. «Місячне сяйво». Кара Караєв. «Танець» із балету «Стежкою грому». Шакіра (Shakira). Waka Waka (This Time for Africa)

До портретної галереї: Томіта Ісао.

ХТД: «Арабська ніч» з к/ф«Аладдін».

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Обговоріть.

Слайд4-6. Слово вчителя

Слайд7. Прослухайте: Китайська традиційна музика.

Слайд8. Слово вчителя

Слайд9. Прослухайте: Японська музика для медитації.

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. Прослухайте: індійська музика для медитації.

Слайд12-13. Музична грамота

Слайд14-15. До портретної галереї

Слайд16. Прослухайте: Ісао Томіта. Саундтрек до кінофільму «Сутінковий самурай».

Слайд17. Прослухайте: Клод Дебюссі. Місячне сяйво (в електронному аранжуванні).

Слайд18. Обговоріть.

Слайд19. Гімнастика для очей

Слайд20. Слово вчителя

Слайд21. Прослухайте пісню «Арабська ніч» Музика Говарда Ешмана

Слайд22. Мистецькі поради

Слайд23. Перегляньте: М/ф «Аладдін» (фрагмент).

Слайд24-25. Розучуємо пісню «Арабська ніч»

Слайд26. Виконуємо пісню «Арабська ніч»

Слайд27. Слово вчителя

Слайд28. Прослухайте: Кара Караєв. «Танець» із балету «Стежкою грому».

Слайд29. Прослухайте: Шакіра (Shakira). Waka Waka (This Time for Africa).

Слайд30. Обговоріть.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Мистецька скарбничка

Слайд32. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд33. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд34. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд35. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні