Каталог матеріалів

Урок №38 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Загальна характеристика частин мови. Службові частини мови. Вигук

Інформація відсутня

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 38.

Тема. Загальна характеристика частин мови. Службові частини мови. Вигук

Мета: ознайомити із службовими частинами мови та вигуком, вчити їх відрізняти від самостійних; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове); обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця називає службові частини мови та вигуки, розрізняє їх; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Розгляньте схему. Чи все вам зрозуміло? Сформулюйте запитання, на які тут є відповіді. До яких частин мови належать слова, розміщені ліворуч?

Слайд 11. Прочитайте і запишіть. Чи всі сполучення слів є словосполученнями? Обґрунтуйте відповідь. Визначте, до якої частини мови — самостійної чи службової належить кожне слово.

Слайд 12. Прочитайте текст. Знайдіть інформацію про автора. Чи погоджуєтеся ви з його баченням щасливого життя? Обґрунтуйте. Визначте і запишіть список складників вашого щасливого життя.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Прочитайте речення, відреагуйте на їхній зміст вигуком. Поясніть, які емоції викликало у вас прочитане. Які вигуки ви вживаєте найчастіше?

Слайд 17. Робота з епіграфом.

Закріплення вивченого

Слайд 18. Вправа Online.

Слайд 19. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні