Каталог матеріалів

Урок №37 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Повторення вивченого про самостійні частини мови

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 37.

Тема. Повторення вивченого про самостійні частини мови

Мета: ознайомити із самостійними частинами мови, вчити їх розрізняти; удосконалювати вміння утворювати словотвірний ланцюжок; працювати зі словником; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове); обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця називає самостійні частини мови, розрізняє їх; утворює словотвірний ланцюжок; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Online завдання. Кросворд.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Пригадуємо.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Трибуна думок. Робота з епіграфом.

Слайд 11. Розгляньте таблицю. До кожного слова з лівої колонки доберіть його значення з правої і приклад із середньої. На які питання відповідає кожна частина мови? Доберіть власні приклади.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайд 13. Прочитайте речення. Що між ними спільного? Зміст якого речення вас найбільше здивував?

Слайд 14. Запишіть те речення, яке містить найбільш корисну для вас інформацію. Усно визначте, до якої частини мови належить кожне слово. Укажіть частину мови виділених слів. Назвіть форми слова «сором».

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Прочитайте текст. Що нового ви дізналися? Чи варто «догоджати» сорому, зважаючи на те, що він «не любить», що «ненавидить» і що «обожнює»? До яких частин мови належать позначені зірочкою слова і що вони означають? Доберіть до них синоніми.

Слайд 19. Перевір себе.

Слайд 20. Творче завдання.

Слайд 21. Складіть словотвірний ланцюжок до слова «сором». Визначте, до якої частини мови належить кожне слово.

Слайд 22. Прочитайте текст. Що поєднує два поняття — «сором» і «провина»?

Слайд 23. Змоделюйте ситуації, у яких одному з учасників має бути соромно. Висловіть припущення про те, за яких умов людина могла б уникнути цього стану.

Закріплення вивченого

Слайд 24. Установіть відповідність.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні