Каталог матеріалів

Урок №33 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Перехід слів з однієї частини мови в іншу

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №33. Перехід слів з однієї частини мови в іншу

Мета: ознайомити учнів з процесом переходу слів однієї частини мови в іншу та вивчити основні правила цього явища в українській мові; навчити розрізняти та використовувати слова у різних частинах мови, зокрема іменники, прикметники; розвивати навички визначення частин мови та членів речення, виявляти закономірності у переході слів; сприяти формуванню лексичного багатства та граматичної правильності у вживанні мови.

 

Очікувані результати: учень/учениця розрізняє та використовує слова у різних частинах мови, зокрема іменники, прикметники; визначає частини мови та члени речення, виявляє закономірності у переході слів; толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Слово дня.

Слайд 6. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Прочитайте, визначте, якими частинами мови є виділені слова. Визначте їхню синтаксичну роль у реченні. Чи погоджуєтеся ви з міркуванням, висловленим у 10 реченні? Відповідь обґрунтуйте.

Слайд 10. Перевір себе.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайди 12-13. Щоденні 5.

Слайд 14. Назвіть слова, що перейшли з однієї частини мови в іншу. З'ясуйте їхнє лексичне значення і синтаксичну роль. Пригадайте, у яких ситуаціях ви використовуєте такі слова.

Слайд 15. Перевір себе.

Слайди 16-18. З поданими словами складіть по два речення так, щоб слова були різними частинами мови.

Закріплення вивченого

Слайд 19. Вправа «Мікрофон».

Слайд 20. Рефлексія «Загадкові листи»

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні