Каталог матеріалів

Урок №32 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Творення і правопис складноскорочених слів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №32. Творення і правопис складноскорочених слів

Мета: навчити розуміти основні принципи творення та правопису складноскорочених слів української мови та застосовувати їх у власному мовленні; удосконалювати вміння утворювати складноскорочені слова та абревіатури; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; збагатити культурний потенціал учнів, показуючи різноманітність та красу української мови через вивчення та створення складноскорочених слів, а також виховувати повагу до мови та її норм через виконання правил правопису.

 

Очікувані результати: учень/учениця розуміє основні принципи творення та правопису складноскорочених слів; утворює складноскорочені слова та розшифровує абревіатури; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Прочитайте складноскорочені слова. Запам'ятайте написання.

Слайд 11. Перегляд відео.

Слайд 12. Прочитайте текст. Наведіть власні приклади абревіатури. Складіть два речення з ними.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Спишіть, уставляючи пропущені букви. Підкресліть абревіатури,

поясніть їхнє значення й написання.

Слайд 17. Складіть і запишіть речення з поданими словами.

Слайд 18. Робота в групах. Утворіть складноскорочені слова й абревіатури від наведених словосполучень. Поясніть особливості вимови й написання.

Слайд 19. Перевір себе.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Вправа «Мікрофон».

Слайд 21. Рефлексія «Загадкові листи»

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні