Каталог матеріалів

Урок №30 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Правопис складних слів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Голуб Н., Горошкіна О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №30. Правопис складних слів

Мета: ознайомити з правилами творення складних слів; удосконалювати вміння утворювати нові слова за допомогою сполучних голосних та без них; удосконалювати навички розбору слів за будовою та фонетичного розбору; вчити розв’язувати тестові завдання з однією правильною відповіддю; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Очікувані результати: учень/учениця знає правила творення складних слів зі сполучними о / е та без них; утворює нові слова; розбирає слова за будовою та фонетично; розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Слово дня.

Слайд 6. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Прочитайте текст. Чи згодні ви з автором?

Слайд 10. Випишіть із тексту складні слова, розберіть їх за будовою, запишіть їх у транскрипції. Назвіть звуки, за допомогою яких поєднано основи слів. Визначте спосіб творення цих слів.

Слайд 11. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 12. Підтвердіть або спростуйте твердження. Наведіть приклади.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Визначте, від яких слів утворено наведені слова. До яких частин мови вони належать? Розберіть слова за будовою. З'ясуйте, звук, яким закінчується перша частина похідного слова, є твердим чи м'яким. Зробіть висновок, від чого залежить сполучний голосний.

Слайди 17-18. Перевір себе.

Слайди 19-20. Ознайомтеся з таблицею. Розкажіть про написання складних слів.

Слайд 21. Випишіть складні слова, позначте в них твірні основи. Поясніть уживання сполучного голосного.

Слайд 22. Перевір себе.

Закріплення вивченого

Слайд 23. Тестове завдання.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні