Каталог матеріалів

Урок №3 для 1 класу з образотворчого мистецтва за Л. Аристовою - Звуки і кольори

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №3 Звуки і кольори

Теплі й холодні кольори у природі та творах мистецтва. Емоційне сприймання картин.

СМ: Й. Бокшай «Село Ясиня», Ф. Дей «Урок гри на фортепіано»,

М. Глущенко «Київська осінь», С. Васильківський «Церква Св. Іллі в с. Суботові», К. Білокур «Нічна композиція».

ХТД (на вибір): 1. Зображення осіннього листочка. 2. Зображення прохолодного осіннього ранку. 3. Зображення осені/зображення холодного осіннього неба (гуаш або акварель)

Мета: дати уявлення дітям про теплі та холодні кольори; дати поняття вираженню настрою через колір; формувати навички та вміння організації робочого місця відповідно до виду образотворчого мистецтва; розвивати дрібну моторику рук; виховувати інтерес до предмета.

Очікувані результати: учень/учениця уміє визначати теплі та холодні кольори, знаходити теплі й холодні кольори у природі та творах художників/художниць, застосовувати різні виразні засоби творення художніх образів на основі теплих або холодних кольорів, практично освоює основи художньої мови різних видів образотворчого мистецтва та способів художньо-творчого самовираження; сприймає, аналізує твори мистецтва та виявляє до них емоційно-ціннісне ставлення; соціалізується засобами мистецтва, усвідомлює власне «Я», презентує результати власної творчості, взаємодіє з іншими через мистецтво у середовищі. 

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою:  усного висловлювання своїх вражень від мистецтва; за допомогою коментування дорослого й оцінювання власної художньо-творчої діяльності;

екологічної: спостереження, дослідження та явищ природи засобами мистецтва;

навчання впродовж життя: формування уміння визначати власні художні інтереси, прагнення доцільно використовувати свій час для творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

Обладнання: мультимедійний комплект, акварельні фарби, гуаш, пензлик, баночка для води, серветка, альбом, олівець, гумка.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Вправа «Інтерв’ю»

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4. Пригадайте.

Слайд5. Розгляньте малюнок, назвіть основні та похідні кольори.

Слайд6. Пригадайте кольори веселки.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації

Слайд7. Послухайте вірш.

Слайд8. Слово вчителя

Слайд9. Секрети образотворчого мистецтва

Слайд10. Перегляньте навчальне відео.

Слайд11. Подивіться, де у природі можна помітити теплі кольори. Назвіть власні варіанти.

Слайд12. Зверніть увагу, як теплі кольори використовують художники та художниці у своїх роботах.

Слайд13. Перегляньте навчальне відео.

Слайд14. Подивіться, де у природі можна помітити холодні кольори. Назвіть власні варіанти.

Слайд15. Розгляньте, як холодні кольори використовують художники та художниці у своїх роботах.

Слайд16. Розгляньте круг кольорів та запам’ятайте!

Слайд17. Розгляньте картину Йосипа Бокшая «Село Ясиня».

Слайд18. Порівняйте роботи.

Слайд19-24. Пограймо гру «Впіймай колір».

Слайд25. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд26-27. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд28. Намалюйте осінній листочок.

Слайд29. Намалюйте прохолодний осінній ранок.

Слайд30. Поділіть аркуш навпіл. На одній половині намалюйте осінь теплими кольорами, а на іншій – холодне осіннє небо.

Слайд31. Послідовність виконання

Слайд32. Гімнастика для очей

Слайд33. Продемонструйте власні малюнки

Підсумок

Слайд34. Поміркуйте та визначте, яка квітка у кожному букетику зайва. Поясніть.

Слайд35. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд36. Рефлексійна вправа «Дерево зростання»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні