Каталог матеріалів

Урок №3 з алгебри для 7 класу. А. Мерзляк. М. Якір - Звичайні дроби і дії з ними. Відсотки

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Алгебра 7 клас» для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк, М. Якір)

Урок № 3. Звичайні дроби і дії з ними. Відсотки.

Мета: повторити навчальний матеріал та закріпити практичні навички з теми; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють виконувати дії зі звичайними дробами; знають та застосовують правила знаходження відсотків від числа, та числа за його відсотком.

Тип уроку: повторення, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-37. Повторення. Математична розминка.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 38-39. Рухлива вправа.

Слайд 14 - 54. Формування вмінь. Виконання задач та вправ 1- 4 рівня складності.

Слайд 55. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 56-57. Підготовка до НМТ. Завдання №1. Поле, площа якого дорівнює 60 га, засіяли горохом і соєю. Горохом засіяли 3/4 площі поля. Скільки всього гектарів поля засіяли соєю?

№2. Молоко містить 3% білків. Скільки всього білків (у г) міститься в 600 г молока?

 Слайд 58-59. Задачі підвищеної складності:

Сім’я за оренду двох велосипедів для батьків та одного велосипеда для дитини заплатила 1200 грн. Вартість оренди одного велосипеда для дорослих в 1,5 раза більше за вартість оренди одного велосипеда для дитини.

  1. Визначте вартість (у грн) оренди велосипеда для дитини.
  2. Оренда шолома та пари рукавичок становить 15% від вартості оренди велосипеда для дитини. Скільки гривень ця сім’я заплатить за користування трьома шоломами та трьома парами рукавичок?

Слайд 60 -61. Життєва математика.

На пачці морозива масою 500 г наведено інформацію (див. рисунок) про поживну (харчову) цінність цього продукту масою 100 г: білків — 3,5 г, жирів — 12 г, вуглеводів — 21 г.

  1. Визначте енергетичну (калорійну) цінність (у ккал) цього морозива масою 100 г, якщо енергетична цінність білків масою 1 г становить 4 ккал, жирів масою 1 г — 9 ккал, вуглеводів масою 1 г — 4 ккал.
  2. Морозиво, з’їдене Ладою, становило 30% від усієї пачки (500 г). Визначте енергетичну цінність (у ккал) спожитого нею морозива.
  3. Підсумок

Слайд 62. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 63-64. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 65. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні