Каталог матеріалів

Урок №3 з алгебри для 7 класу. О. Істер - Звичайні дроби і дії з ними. Відсотки

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Алгебра 7 клас» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 3 Звичайні дроби і дії з ними. Відсотки.

Мета: повторити навчальний матеріал та закріпити практичні навички з теми; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють виконувати дії зі звичайними дробами; знають та застосовують правила знаходження відсотків від числа, та числа за його відсотком.

Тип уроку: повторення, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-37. Повторення. Математична розминка.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 38-39. Рухлива вправа.

Слайд 14 - 54. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 4 рівня складності: № 29, 31, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 41, 43.

Слайд 55. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 56-57. Підготовка до НМТ. Завдання №1. Поле, площа якого дорівнює 60 га, засіяли горохом і соєю. Горохом засіяли 3/4 площі поля. Скільки всього гектарів поля засіяли соєю?

№2. Молоко містить 3% білків. Скільки всього білків (у г) міститься в 600 г молока?

 Слайд 58-59. Задачі підвищеної складності:

Сім’я за оренду двох велосипедів для батьків та одного велосипеда для дитини заплатила 1200 грн. Вартість оренди одного велосипеда для дорослих в 1,5 раза більше за вартість оренди одного велосипеда для дитини.

  1. Визначте вартість (у грн) оренди велосипеда для дитини.
  2. Оренда шолома та пари рукавичок становить 15% від вартості оренди велосипеда для дитини. Скільки гривень ця сім’я заплатить за користування трьома шоломами та трьома парами рукавичок?

Слайд 60 -61. Життєва математика.

На пачці морозива масою 500 г наведено інформацію (див. рисунок) про поживну (харчову) цінність цього продукту масою 100 г: білків — 3,5 г, жирів — 12 г, вуглеводів — 21 г.

  1. Визначте енергетичну (калорійну) цінність (у ккал) цього морозива масою 100 г, якщо енергетична цінність білків масою 1 г становить 4 ккал, жирів масою 1 г — 9 ккал, вуглеводів масою 1 г — 4 ккал.
  2. Морозиво, з’їдене Ладою, становило 30% від усієї пачки (500 г). Визначте енергетичну цінність (у ккал) спожитого нею морозива.
  3. Підсумок

Слайд 62. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 63. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 64. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні