Каталог матеріалів

Урок №3 з української мови для 6 класу за О. Заболотним, В. Заболотним - УМР № 2. Повторення вивченого про типи мовлення.

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 6 класу за програмою НУШ (2023-2024 н.р.).

 

Урок № 3. УМР № 2. Повторення вивченого про типи мовлення

Мета: удосконалити знання учнів про типи мовлення; вчити розрізняти усне мовлення від писемного; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікування результатів: учень/учениця пояснює роль і важливість державної мови в житті людини; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; пов’язує, зіставляє почуте із життєвим досвідом; обґрунтовує своє ставлення до змісту почутої інформації; визначає основні проблеми, порушені в тексті, пов’язуючи їх із життєвим досвідом; пояснює значення здобутої з тексту інформації; обстоює власну позицію щодо обговорюваних питань; наводить кілька простих аргументів і прикладів на підтвердження власної позиції; розрізняє відому і нову, головну і важливу другорядну інформацію, факти та судження.

Ціннісні орієнтири:

  • Усвідомлення естетичної цінності української мови, її багатства.
  • Необхідність вільного володіння державною мовою.
  • Повага до історії та культурного надбання українського народу, розуміння ментальності народу.
  • Усвідомлення цінності соціального спілкування. Прагнення етично взаємодіяти у віртуальному просторі.
  • Розпізнавання маніпулятивного спілкування та оцінювання його як небезпечного й небажаного. Необхідність протистояння маніпулятивним впливам.
  • Усвідомлення себе як невід'ємної частини природи. Потреба пізнавати світ.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 1-2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Запис дати уроку.

Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Проблемне питання.

Слайд 8. Гра «Відгадай фразеологізм». Розглянь зображення, яке згенерувала нейромережа та назви фразеологізм, який йому відповідає.

ІІ. Основна частина

Слайд 10-12. Пригадай.

Слайд 13. Прочитай тексти. Визнач тип мовлення кожного з них, обґрунтуйте свою думку.

Слайд 14. Прочитай тексти. Визнач тип мовлення кожного з них, обґрунтуйте свою думку.

Слайд 15. Прочитай тексти. Визнач тип мовлення кожного з них, обґрунтуйте свою думку.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Крісло автора. Дізнаємося більше про цікаві книги.

Слайд 20. Прочитай виразно текст уголос. Визнач основну думку висловлення

Слайд 21. Словничок слів.

Слайд 22. Виконай завдання.

Слайд 23. Розглянь комікс у підручнику на сторінці 304. Про що нам розповів художник? Опиши відчуття, емоції хлопчика в кожному епізоді.

Слайд 24. Виконай завдання.

Слайд 25. Вправа «Мікрофон».

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексійна мішень.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні