Каталог матеріалів

Урок №3 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Словотвір

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №3. Словотвір

Мета: пригадати основні поняття та способи словотвору в українській мові, розвивати вміння аналізувати структуру слова та утворювати нові слова за допомогою різних способів словотвору, сприяти розширенню словникового запасу учнів та формуванню мовленнєвої компетентності;

Очікувані результати: характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням, використовує знання про системність мовних явищ для вдосконалення власного мовлення;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Утворіть усно від поданих іменників прикметники на позначення назв соків. Які зі слів (подані чи утворені) є похідними, а які – непохідними?

Слайд 9. І. Запишіть подані слова у дві колонки: 1) непохідні: 2) похідні.

Слайд 10. ІІ. Доберіть до слова ліс два спільнокореневі слова та дві форми

цього слова.

Слайд 11. Пригадаймо.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. І. Розберіть слова за будовою та визначте спосіб їхнього творення. Які слова мають нульове закінчення?

Слайд 15. І. Прочитайте та доведіть, що це текст. Визначте його тип мовлення (розповідь, опис, роздум).

Слайд 16. ІI. Виконайте завдання до тексту.

Слайд 17. Поспілкуйтеся.

Слайд 18. І. Прочитайте вголос словосполучення. Знайдіть у кожному з них складноскорочене слово (абревіатуру) та поясніть, як його утворено.

Слайд 19. Попрацюйте в парах. Утворіть усно по черзі складноскорочені слова, поєднуючи слова з різних рамок (усього 8-10 слів). Будь-яке подане слово чи його частину можна використати кілька разів або ж не використовувати взагалі.

Слайд 20. Утворіть словотвірні ланцюжки зі слів кожної групи.

Слайд 21. Розвиваємо свою уяву. Продовжи речення.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Скажи одним реченням».

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні