Каталог матеріалів

Урок №3 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Слова, які відповідають на питання хто? Тема для спілкування: Сім’я

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 3.

Тема. Слова, які відповідають на питання хто? Тема для спілкування: Сім'я.

Мета: сформувати в учнів уявлення про слова – назви живих предметів, навчити ставити до них питання хто?; активізувати словник тематичної групи «Сім’я»; формувати вміння виконувати завдання на відповідність, розповідати за серією малюнків, про події з власного життя, висловлювати свої думки; вчити учнів орієнтуватися на сторінках букваря, розрізняти умовні позначки; розвивати спостережливість, логічне мислення, уміння робити висновки; виховувати любов і повагу до членів сім’ї, турботливе ставлення до тварин.

Очікувані результати: здобувач освіти отримує уявлення про слова - назви живих предметів, вчиться ставити до них питання хто?; збагачує словниковий запас; вчиться відповідати на запитання вчителя, виконувати сприйняті на слух завдання, орієнтуватися на сторінці букваря; вчиться користуватись підручником і навчальним приладдям.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: малюнок із зображенням родини; таблички для стіни слів; набір LEGO «Шість цеглинок»; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, мистецька., математична.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3-7. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Актуалізація отриманих знань. Назви кожний предмет. Постав питання що?

Слайд 8. Назвіть кожний предмет. Постатев питання що?

Слайд 9. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 10-11. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: сім’я, родина, рідні, родичі, близькі. Доповнення новими словами.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за підручником (с.6-7). Розгляньте малюнок. Хто? Розкажіть, з кого складається ваша сім’я?

Слайд 13. Розгляньте малюнок. Хто?

Слайд 14. Розкажіть, з кого складається ваша сім’я?

Актуалізація опорних знань. Які питання ставили на попередньому уроці.

Слайд 15. Розгляньте малюнки. Хто чи що?

Робота з малюнками. Що зображено на малюнку? На яке питання відповідає? Знайдіть зайвий предмет.

Слайд 16-17. Що зображено на малюнку? На яке питання відповідає? Знайдіть зайвий предмет.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Розвиток мовлення. Робота над серією малюнків про песика.

Слайд 19. Розкажіть, як живеться песику в сім’ї.

Слайд 20. Розкажіть, за якими домашніми улюбленцями доглядаєте ви.

Робота з персоніфікованими буквами.

Слайд 21. Чи впізнаєте ви ці букви? Назвіть їх.

Слайд 22-24. Доберіть інші слова на ці букви.

Бесіда про стосунки між онуками і бабусями та дідусями. Робота з малюнками.

Слайд 25. Поясніть, чи є на малюнках щось незвичне для вас.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 26. Стіна слів. Словникова робота. Складіть із словами речення.

Слайд 27. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 28. Online завдання.

Рефлексія «Незакінчене речення».

Слайд 29. Вправа «Незакінчене речення».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 30. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Моя сім'я».

Слайд 31. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Моя сім'я».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні