Каталог матеріалів

Урок №3-4 з хімії для 7 класу за Л. Мідак - Лабораторне обладнання та базові операції з речовинами

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя)

Урок №3-4. Як і з чим працюють у хімічній лабораторії

Мета: навчити учнів різним видам хімічного посуду та обладнання. Дати уявлення як можна правильно працювати з хімічним обладнанням дотримуючись правил безпеки. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій. усвідомлювати, що знання, зокрема про природу, є продуктом діяльності (переважно експериментальної) наукової спільноти впродовж багатьох століть.

Очікувані результати: учні зможуть ідентифікувати різні види хімічного посуду та обладнання, розуміти їх призначення та застосування. Учні актуалізують основи правил безпеки під час роботи з хімічним обладнанням та речовинами. Учні отримають уявлення про історію розвитку природничих наук техніки та технологій усвідомлюючи важливість наукового підходу в дослідженнях природи. Учні навчаться самостійно встановлювати причинно-наслідкові зв’язки та робити відповідні висновки. Учні розвинуть логічне мислення та вміння аналізувати інформацію. Учні навчаться узагальнювати отриману інформацію, систематизувати знання та використовувати їх у практичних завданнях. У школярів з’явиться інтерес до хімії як науки та розуміння її важливості у сучасному світі. Учні зможуть ефективно працювати в групах формуючи культуру спілкування та співпраці. Учні навчаться самостійно отримувати інформацію аналізувати її та використовувати відповідно до власних хімічних потреб.

 Обладнання: мультимедійний комплект, набір хімічного посуду, спиртівка, сірники.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Які правила безпеки під час роботи в кабінеті хімії ви пам’ятаєте?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Сьогодні ми розглянемо, як і з чим працюють у хімічній лабораторії, а також чому це важливо для розуміння хімічних процесів. Лабораторія – це місце, де теорія перетворюється на практику, і де можна побачити, як насправді працюють хімічні реакції. Знайомство з основним лабораторним обладнанням, такими як пробірки, колби, піпетки та різноманітні реактиви, є першим кроком до проведення власних експериментів.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Чому більшість хімічного посуду зі скла?

Слайд 7. Хімічний посуд

Слайд 8. Хімічний посуд та інше лабораторне обладнання

Слайд 9. Лабораторний посуд (реальний вигляд)

Слайд 10. Лабораторне обладнання

Слайд 11. Електронні терези

Слайд 12. Аналітичні терези

Слайд 13. Нагрівальні прилади

Слайд 14. Будова полум’я

Слайд 15. Легкозаймисті речовини

Слайд 16. Витяжні шафи

Слайд 17. Робота з лабораторним штативом

Слайд 18. Закріплення та нагрівання колби

Слайд 19. Найпростіші операції в експерименті

Слайд 20. Найпростіші операції в експерименті

Слайд 21. Складання фільтра

Слайд 22. Робота зі спиртівкою

Слайд 23. Підсумок

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25-27. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 28. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні