Каталог матеріалів

Урок №3 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо залежність результату арифметичної дії від зміни компонента

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 3. Досліджуємо залежність результатів арифметичних дій від зміни одного з компонентів

Мета: узагальнити й систематизувати знання й уміння учнів відносно залежностей суми від зміни одного з доданків, різниці від зміни від’ємника або зменшуваного; добутку від зміни одного з множників; частки від зміни дільника або діленого. Актуалізувати розуміння залежності результатів арифметичних дій від зміни одного з компонентів; уміння застосовувати прийом округлення при додаванні та відніманні; наголосити на теоретичній основі цього прийому обчислення; продемонструвати можливості застосування залежності значення добутку від зміни одного з множників при множенні на 5, 50, 25; застосування залежності значення частки від зміни дільника при діленні на 5 50, 25. Актуалізувати та закріпити уміння виконувати прийоми усного додавання та віднімання, множення та ділення. Актуалізувати знання груп взаємопов’язаних величин; розуміння залежності загальної величини від зміни величини одиниці виміру або кількості ( часу); актуалізувати уміння розв’язування простих задач, що містять групу взаємопов’язаних величин.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Згадай, як від зміни одного з компонентів залежить значення суми; добутку; різниці; частки. З’ясуй, які правила застосовано в обчисленнях. Закінчи розв’язання за схемами.

Слайд 13. Завдання 2. Знайди значення виразів зручним для тебе способом. Запиши результати.

Слайд 14. Завдання 3. Назви групи взаємопов’язаних величин. Яким компонентом є загальна величина? величина одиниці виміру? кількість або час? Усно склади просту задачу з кожною групою взаємопов’язаних величин.

Слайд 15. Фізкультхвилинка

Слайд 16-20. Завдання 4. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22. Завдання 1. Поміркуй, значення якого виразу в стовпчику обчислити легше. Розглянь інший вираз. Що змінилося? Як ця зміна вплине на результат? Закінчи обчислення.

Слайд 23-25. Завдання 2. Як зміниться:

Слайд 26-27. Завдання 3. Які правила застосували учні в обчисленнях?

Слайд28-29. Завдання 4. Обчисли зручним для тебе способом.

Слайд 30. Завдання 5. Поясни, як і чому змінюється загальна величина.

Слайд 31. Завдання 6. Склади задачу за коротким записом і схемою. Склади та розв’яжи обернені задачі до одержаної.

Слайд 32. Завдання 7. Віднови істинні рівності.

Слайд 33. Завдання 8. Накресли квадрат, периметр якого дорівнює 20 см. Накресли інший прямокутник із таким периметром.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні