Каталог матеріалів

Урок №3 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Додаємо і віднімаємо числа на основі нумерації

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 3

Тема. Додаємо і віднімаємо числа на основі нумерації

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про нумерацію чисел першої сотні; актуалізувати вміння читати й записувати числа, відтворювати послідовність чисел першої сотні, додавати й віднімати число 1, додавати й віднімати круглі числа, додавати до круглого числа одноцифрове, віднімати від двоцифрового числа його десятки або одиниці; узагальнити й систематизувати вміння додавати й віднімати числа на основі нумерації; закріпити розуміння способів порівняння чисел у межах 100, правила різницевого порівняння.

Очікувані результати: здобувач освіти знає нумерацію чисел першої сотні, вміє читати й записувати числа, відтворювати послідовність чисел першої сотні, додавати й віднімати число 1, додавати й віднімати круглі числа, додавати до круглого числа одноцифрове, віднімати від двоцифрового числа його десятки або одиниці; вміє додавати й віднімати числа на основі нумерації; розуміє способи порівняння чисел у межах 100, правила різницевого порівняння.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7-8. Усне опитування.

Слайд 9. Фізхвилинка для очей.

Слайд 10. Усна лічба. Завдання 1.

Слайд 11. Вправа «Число дня».

Слайд 12. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14-15. Математичний диктант.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація способу утворення двоцифрових чисел з кількох десятків та кількох одиниць.

Слайд 16. Завдання 2. Познач числа 19, 15 і 41 картками із числами. Визнач розрядний склад кожного числа.

Актуалізація знання послідовності чисел першої сотні та прийому додавання й віднімання числа 1.

Слайд 17-19. Завдання 3. Соня та Павло мали записати числа восьмого десятка. Хто з дітей виконав завдання правильно. Що означає «додати 1». Що означає «відняти 1».

Актуалізація знання десяткового складу двоцифрових чисел.

Слайд 20. Завдання 4. Оленка та Сашко мали записати числа, що містять сім одиниць. Перевір, хто з дітей виконав завдання правильно.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань. Закріплення вивченого.

Узагальнення і систематизація прийомів додавання й віднімання на підставі нумерації чисел.

Слайд 22. Завдання 5. Завдання 5. За якою ознакою вирази розбито на групи? Знайди значення виразів із поясненням.

Слайд 23. Завдання 6. Перевір, чи правильно знайшли значення виразів. Виправ помилки, якщо вони є.

Розвиток логічного мислення.

Слайд 24. Завдання 7. Запиши такі цифри, щоб утворилися істинні рівності.

Застосування прийомів додавання й віднімання на підставі нумерації чисел.

Слайд 25. Завдання 8. Знайди значення виразів на кілька дій.

Слайд 26. Завдання 9. Порівняй числа.

Слайд 27. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 28. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 29-30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Рефлексія «Загадкові листи».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні