Каталог матеріалів

Урок №3 з музичного мистецтва для 7 класу. Л. Масол, О. Калініченко - Аранжування — друге життя музичного твору

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Калініченко»

Урок №03. Аранжування — друге життя музичного твору

Види аранжування в академічній музиці (перекладення творів для іншого складу виконавців, оркестровка, транскрипція тощо).

СММ: Н. Паганіні — Ф. Ліст. Етюд № 6 (за каприсом № 24).

Н. Паганіні—М. Скорик. Каприс № 24 для симфонічного оркестру, балет «Каприси долі». Б. Барток. Музика для струнних, ударних і челести. Фінал. М. Равель. Болеро.

До портретної галереї: Б. Барток.

ХТД: «Скрипка Паганіні», музика Т. Ярової, слова Д. Кременя

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8. Самостійно дослідіть біографії Н. Паганіні і Ф. Ліста, сповнені цікавими фактами, непересічними подіями, легендами.

Слайд9-13. Слово вчителя

Слайд14. Прослухайте: Ніколо Паганіні. Каприс № 24.

Слайд15. Прослухайте: Ніколо Паганіні — Ференц Ліст. Етюд № 6 для фортепіано.

Слайд16. Прослухайте: Ніколо Паганіні — Мирослав Скорик. Каприс № 24 для симфонічного оркестру.

Слайд17. Обговоріть.

Слайд18. Перегляньте епізод із кінофільму «Паганіні. Скрипаль Диявола», де звучить каприс № 24.

Слайд19. Слово вчителя

Слайд20-22. До портретної галереї

Слайд23. Прослухайте: Бела Барток. Музика для струнних, ударних і челести. Фінал.

Слайд24. Обговоріть.

Слайд25. Слово вчителя

Слайд26. Перегляньте: Моріс Равель. Болеро (мультфільм).

Слайд27. Перегляньте: Моріс Равель. Болеро (балет).

Слайд28. Проплескатей або виконайте на барабані ритм болеро.

Слайд29. Обговоріть.

Слайд30. Гімнастика для очей

Слайд31. Послухайте пісню «Скрипка Паганіні». Музика Т. Ярової Вірші Д. Кременя

Слайд32-33. Розучуємо пісню «Скрипка Паганіні».

Слайд34. Виконуємо пісню «Скрипка Паганіні».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35-37. Мистецька скарбничка

Слайд38. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд39. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд40. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд41. Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

16.09.2024 в 21:57
Папка не відкривається. Містить недопустимі файли.
Адміністратор Ольга
18.09.2024 в 12:08
Вітаю. З приводу Вашого питання існує детальна інструкція: Відкриваємо завантажені файли - https://vsimpptx.com/faqs/u-mene-probelemi-iz-vidkrittyam-fajliv