Каталог матеріалів

Урок №3 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю м’які приголосні звуки. Побудова звукових схем слів. Написання тексту на задану тему

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 3-4.  Розпізнаю м’які приголосні звуки

Мета: учити учнів правильної вимови слів із м’якими і твердими приголосними; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

Слайд 4-10. Вправа «Продовж речення» (із використанням цеглинок LEGO). На слайді учні бачать цеглинки червоного і жовтого кольору із варіантами відповідей і піднімають цеглинку, яку відповідь вважають правильною. 

Слайд 11. Повідомлення теми уроку.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Хвилинка каліграфії.

Основна частина.

Слайд 14-16. Вправа 1. Прочитай і спиши повідомлення. Встав пропущені букви.

Слайд 17. Вправа 2. Підкресли у списаному тексті букви, які позначають м’які приголосні звуки. Проведи дослідження.

Слайд 18-19. Вправа 3. Пригадай, як позначаються голосні і тверді та м’які приголосні звуки у схемах слів. Спиши подані слова. Побудуй під кожним його звукову схему.

Слайд 20. Вправа 4. Прочитай повідомлення друзів.

Слайд 21. Вправа 5. Візьми інтерв’ю у своїх однокласників/однокласниць. Запитай, що нового вони дізналися з повідомлення друзів.

Слайд 22.  Вправа 6. Вимов м’який приголосний звук у виділеному в повідомленні слові. Поясни, чому він позначений двома однаковими буквами.

Слайд 23-24.  Вправа 7. Утвори за зразком слова з подовженими приголосними звуками й запиши. Підкресли букви, які позначають подовжені звуки.

Слайд 25.  Вправа 8. Пригадай, як позначається подовжений м’який приголосний звук у схемі слова. Побудуй звукові схеми слів, які ти утворив/утворила в попередньому завданні.

Слайд 26.  Фізкультхвилинка.

Слайд 27.  Вправа 9. Напиши, що ти знаєш про Львів (3–4 речення).

Слайд 28. Вправа 10. Прочитай напис на світлині. Поміркуйте з однокласниками/однокласницями, що можуть виготовляти в цій майстерні.

Слайд 29-30. Вправа 11. Прочитай текст. Переконайся, чи такою ти уявляв/ уявляла собі цю майстерню. Випиши п’ять слів з м’якими приголосними звуками.

Слайд 31. Перегляд та обговорення відео «Львівська майстерня шоколаду».

Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 32. Вправа «Мікрофон».

Слайд 33. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 34-36. Пояснення домашнього завдання. Вправа 8. Утвори й запиши слова з поданих букв, додаючи букви, які позначають голосні звуки. Склади речення з кожним словом і запиши.

Слайд 37. Онлайн-екскурсія «Сім чудес Львова».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні