Каталог матеріалів

Урок №26 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Безафіксний спосіб творення

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №26. Безафіксний спосіб творення

Мета: розширити відомості шестикласників про способи словотворення; учити зіставляти твірні та похідні слова; вчити визначати безафіксний спосіб; розвивати навички визначення частин мови; розвивати творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця дотримується норм у виборі мовленнєвих засобів; зіставляє твірні та похідні слова; утворює слова безафіксним способом; складає словосполучення; визначає частини мови; складає текст на відповідну тему.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Слово дня.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Зіставте твірні і похідні слова. Доведіть, що похідні слова утворені за допомогою нульового суфікса, а префікси як засіб словотворення не використано.

Слайд 13. Запам’ятай.

Слайд 14. Доберіть твірні слова, визначте, якою частиною мови є твірне й похідне слово. Установіть чергування звуків, знайдіть твірну основу, укажіть значення похідного.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Утворіть від поданих слів іменники безафіксним способом. Складіть із ними словосполучення. Визначте, до яких частин мови належать твірні й похідні слова.

Слайд 17. Прочитайте текст. Про що в ньому йдеться? Хто може бути адресатом тексту?

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 19. Складіть текст «Осінь у моєму місті (селі)», використовуючи подані іменники.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Вправа Online.

Слайд 21. Вправа «Мікрофон».

Слайд 22. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні