Каталог матеріалів

Урок №25 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Префіксально-суфіксальний спосіб творення

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №25. Префіксально-суфіксальний спосіб творення

Мета: удосконалювати вміння визначати твірну основу та спосіб словотворення; добирати спільнокореневі слова; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця; визначає твірну основу та спосіб творення певного слова; добирає спільнокореневі слова; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 8. Так / Ні.

Слайд 10. Слово дня.

Слайд 11. Пригадуємо.

Слайд 12. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 13. Закодуйте слова, використовуючи поданий цифровий код: 1 — префікс, 2 — корінь, 3 — суфікс, 4 — закінчення Слайд 12. Працюємо з афоризмами.

Слайд 14. Установіть твірну основу й визначте, за допомогою яких словотворчих засобів утворені слова.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Прочитайте текст. Визначте його основну думку. Випишіть із тексту слова, що відповідають схемам.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Доберіть до слів спільнокореневі слова, що належать до різних

частин мови, запишіть їх, визначте спосіб творення.

Слайд 20. Спишіть, уставляючи потрібну букву. Визначте спосіб творення

слів.

Слайд 21. Перевір себе.

Слайди 22-23. Робота в групах. Складіть слова. Запропонуйте свій варіант подібного завдання.

Закріплення вивченого

Слайд 24. Вправа «Мікрофон».

Слайд 25. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні