Каталог матеріалів

Урок №24 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Суфіксальний спосіб творення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Голуб Н та ін. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №24. Суфіксальний спосіб

Мета: ознайомити зі змінами приголосних при творенні слів: іменників із суфіксом -ин(а) від прикметників на -ський, -цький; буквосполученням -чн- (-шн-), удосконалювати вміння утворювати нові слова вивченими способами; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця пояснює чергування приголосних при творенні слів правилами; правильно записує й вимовляє слова, пояснює їх правопис; самостійно утворює нові слова вивченими способами; дотримується правил при творенні слів; знаходить, пояснює й виправляє орфографічні помилки на вивчені правила; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Питання - відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Запам’ятай.

Слайд 10. Утворіть прикметники від поданих іменників. Складіть словосполучення з похідними словами.

Слайд 11. Замініть словосполучення «іменник + іменник» словосполученнями «іменник + прикметник», запишіть їх. Визначте спосіб творення прикметників. Поясніть особливості вимови й написання.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Розгляньте таблицю. Розкажіть про чергування приголосних у суфіксах. Користуючись таблицею, утворіть іменники від поданих прикметників і запишіть їх. Складіть речення з двома-трьома іменниками.

Слайд 17. Утворіть від поданих прикметників іменники із суфіксом –ин.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Прочитайте речення. Випишіть слова, утворені суфіксальним способом. Поясніть написання виділених слів. Назвіть слова, у яких суфікси виражають суб'єктивну оцінку.

Слайд 20. Перевір себе.

Слайд 21. Уявіть, що ви організатор пісенного фестивалю. Вам необхідно запросити учасників з різних міст України (Київ, Житомир, Миколаїв, Чернігів). Продовжте перелік міст трьома-чотирма прикладами, утворіть від них іменники за допомогою суфікса -ин. Як ви назвете мешканців цих міст. Запишіть ці назви.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Вправа Online.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні