Каталог матеріалів

Урок №23 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Суфіксальний спосіб творення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Голуб Н та ін. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №23. Суфіксальний спосіб

Мета: удосконалювати вміння розбирати слова за будовою; визначати спосіб словотворення; повторити пароніми; вчити розв’язувати тестові завдання з однією правильною відповіддю; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця розбирає слова за будовою; визначає спосіб творення певного слова; розрізняє слова-пароніми; розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Питання - відповідь.

Слайд 8. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Визначте, до якої частини мови належать слова і що вони означають. Які з них пов'язані із соціокультурною темою уроку? Виконайте словотвірний розбір двох похідних слів.

Слайд 10. Продовжте речення.

Слайд 11. Автор поданих слів — письменник Анатолій Дімаров. Запишіть їх, позначте суфікси. Якого значення з ними набуває слово? Складіть із цими словами словосполучення.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Щоденні 5.

Слайд 15. Відредагуйте словосполучення й запишіть їх. Чим, на вашу думку,

спричинені помилки? Яку тему з української мови треба опанувати,

щоб уникати подібних помилок?

Слайди 16-17. Визначте, з якого джерела взято інформацію. З якою метою її можна використати? Пригадайте, як називають виділені слова. Продовжте низку прикладів.

Слайд 18. Перевір себе.

Закріплення вивченого

Слайди 19-20. Тестові завдання.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні