Каталог матеріалів

Урок №22 для 1 класу з математики за Н.П. Листопад - Число і цифра 8. Склад числа 8

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад».

Урок №22

Тема. Число і цифра 8. Поняття «восьмий». Склад числа 8. Порівняння довжини відрізків.

Мета: ознайомити із числом та цифрою 8, поняттям «восьмий»; вчити учнів порівнювати предмети за кількістю; формувати навички лічби об’єктів; вчити розрізняти геометричні фігури; навчити писати цифру 8; ознайомити учнів із складом числа 8; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: вміє писати цифру 8; розуміє поняття «восьмий»; порівнює предмети за кількістю; знає склад числа 8; розпізнає і описує предмети за їх формою; вміє дібрати попереднє та наступне число до поданого; будує геометричні фігури.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Лічба у порядку зростання.

Актуалізація знань.

Слайд 4. Повторення вивченого матеріалу. Дні тижня.

Слайд 5. Гра «Математична естафета». Робота в парах.

Слайд 6. Підготовчі вправи.

Слайд 7. Мотивація навчальної діяльності. Робота з віршем.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

ІІ. Основна частина.

Ознайомлення із цифрою 8.

Слайд 9. Робота з підручником. Число і цифра 8.

Слайд 10. Робота з підручником. Число і цифра 8.

Слайд 11. Робота з числовим променем.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

 

Ознайомлення із поняттям «восьмий».

Слайд 13. Робота з підручником. Число і цифра 8.

Слайд 14. Робота з числовими відрізками.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

 

IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 16-17. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Вчитель нагадує, як правильно сидіти під час роботи в зошиті, як правильно тримати ручку, зошит.

Ноги повинні стояти повною ступнею на підлозі.

Спина рівна.

Голова нахилена вниз так, аби бачити, що позначено у зошиті.

Лікті – на парті так, аби не звисали.

Між партою і грудьми має бути відстань на ширину долоні.

Зошит має лежати навкоси.

Олівець тримаємо тільки трьома пальцями – великим, вказівним і середнім.

Олівець більше спирається на середній палець, ми тримаємо його великим і зверху вказівним пальцем.

Усі три пальці знаходяться на відстані 2 см від кінця олівця.

Слайд 19. Робота в зошиті.

Слайд 20. Методика написання цифри «8».

Слайд 21. Робота в зошиті.

Слайд 22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Робота в зошиті.

Слайд 24. Пальчикова гімнастика.

Слайд 25. Робота в зошиті.

Слайд 26. Робота в зошиті.

Слайд 27. Робота в зошиті.

Слайд 28. Робота в зошиті.

Слайд 29. Рухлива вправа.

Слайд 30-31. Закріплення вивченого матеріалу.

Виконання Online завдання.

Слайд 32. Online завдання.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 33. Робота з конструктором «LEGO».

Слайд 34. Рефлексія. Вправа «Загадкові листки»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні