Каталог матеріалів

Урок №20 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Змінювання і творення слів

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №20. Змінювання і творення слів

Мета: ознайомити із поняттям словотворення та словозміна, вчити визначати в словах закінчення, суфікси та префікси; розрізняти форми одного й того ж слова та спільнокореневі слова; учити визначати твірне та похідне слово; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає і пояснює поняття словотворення та словозміна; визначає в словах закінчення, суфікси та префікси; розрізняє форми одного й того ж слова та спільнокореневі слова; знаходить твірне та похідне слово; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-3.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Робота з епіграфом.

Слайд 10. Пригадуємо.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Порівняйте подані слова. Визначте, які зі слів виникли раніше, а які утворилося згодом. Висловіть припущення, які з наведених слів можна назвати твірними.

Слайди 13-14. Запам’ятай.

Слайди 15-16. Визначте основну думку тексту. Випишіть приклади словозміни

і словотворення. Поділіться досвідом прибирання своєї кімнати, квартири чи будинку. Розберіть за будовою виділені слова.

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайд 19. Випишіть похідні слова. Поясніть їхнє значення. Які частини слова

беруть участь у їх творенні. Обґрунтуйте свою відповідь.

Слайд 20. Визначте, які слова є похідними. Як, на вашу думку, утворене слово «КонМарі»? Чи є у вас свій метод прибирання? Якщо так, запропонуйте для нього цікаву назву й розкажіть про нього.

Слайд 21. Перевір себе.

Слайд 22. Назвіть судження, у яких допущено помилки. Виправте помилки,

зважаючи на інформацію, здобуту на уроках української мови.

Слайд 23. Складіть словотвірний ланцюжок спільнокореневих слів (у порядку

їх утворення).

Слайд 24. Перевір себе.

V. Закріплення вивченого

Слайд 25. Вправа Online.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні