Каталог матеріалів

Урок №2 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Засоби зв’язності тексту. Визначаю слова, які допомагають повязати речення в тексті.

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №2. Засоби зв’язності тексту. Визначаю слова, які допомагають пов’язати речення в тексті

Мета: закріплювати знання учнів про засоби зв'язку речень у тексті; формувати знання про будову тексту; розвивати зв'язне мовлення, розвивати фонематичний слух, уваж­ність; виховувати повагу до народних символів України; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Пригадай і розкажи у класі.

Слайд 6. Прочитай анотацію, написану ученицею на книжку «Матильда».

Зверни увагу на виправлення, які зробила дівчинка.

Слайд 7. Словничок.

Слайд 8. Переконайте одне одного, що текст став кращим від таких змін.

Слайд 9. Запиши виправлений варіант. Підкресли слова, які допомогли

уникнути зайвих повторів.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Прочитай вірш Володимира Чубенка. Зверни увагу на заголовок.

 Слайд 12. Випиши з тексту слова, які вживаються замість слова песик.

Яку роль вони виконують у тексті?

Слайд 13. Продовжте розмову.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Прочитайте запис і скажіть, що треба зробити, щоб подані

речення пов’язати в текст .

Слайд 16. Доберіть заголовок і запишіть текст, уставляючи на місці пропусків необхідні засоби зв’язності. Здійсніть взаємоперевірку.

Слайд17. Поміркуйте, як сприйматиметься текст, якщо в ньому замість уставлених вами слів використати лише слово журавель .

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні