Каталог матеріалів

Урок №2 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Вивчаємо геометричні фігури. Встановлюємо просторові відношення.

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.

 

Урок № 2.

Тема. Вивчаємо геометричні фігури. Встановлюємо просторові відношення

Мета: систематизувати уявлення учнів про геометричні фігури; актуалізувати назви геометричних фігур: точка, пряма, крива; навчити зображувати на папері точку, пряму, криву, визначати точки, що належать і не належать цій фігурі; формувати поняття ознак предметів (форма, колір); учити визначати спільні та відмінні ознаки, порівнювати, виконувати класифікацію за цими ознаками; розвивати логічне мислення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

Очікувані результати: здобувач освіти розрізняє геометричні фігури — пряму, криву, промінь, відрізок; орієнтується на площині та в просторі (на аркуші паперу, на стільниці парти, робочому столі, у класній кімнаті, на подвір’ї тощо); визначає розміщення об’єктів у просторі й на площині; встановлює відношення між предметами, розміщеними на площині та в просторі (лівіше, правіше, вище, нижче тощо); визначає взаємне розміщення оточуючих об’єктів; розміщує предмети на площині аркуша паперу, парти тощо, переміщує їх у заданих напрямках; вказує напрямок або місце розміщення: попереду, позаду, між; термінів, які характеризують розміщення на площині (на столі, в зошиті): середина, центр; зверху, знизу; справа, зліва, посередині; розуміє і вживає в мовленні узагальнюючі слова «кожний», «всі», «крім», «один із», «хоча б один», «деякі».

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, лінійка, кольорові олівці.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, мистецька, здоров’язберігаюча.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу. Емоційне налаштування.

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку?».

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 7-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ІІ. Основна частина. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про геометричні фігури.

Слайд 9.  Назвіть геометричні плоскі фігури.

 

Слайд 10. Назвіть геометричні об’ємні фігури.

 

Слайд 11. Фізкультхвилинка для очей.

Актуалізація знань про плоскі фігури.

Слайд 12–16. Предмети, які нас оточують, мають таку властивість, як форма.

Актуалізація знань про об’ємні фігури.

Слайд 17–18. Предмети оточуючого світу об'ємні. Які просторові фігури ви знаєте?

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

 

Актуалізація знань про точки, пряму, криву лінії.

Слайд 20–22. Актуалізація знань про точки, пряму, криву лінії.

Робота в навчальному посібнику.

Слайд 23. Завдання 1. Першокласниця Софійка згадала свій літній відпочинок і намалювала рисунок. Розглянь, як зображують точку, пряму, криву, і знайди на малюнку дівчинки схожі об'єкти.

Слайд 24. Завдання 2. Знайди на малюнку точки; прямі; криві. Наведи олівцем криві.

Слайд 25. Завдання 2. Обведи точку, у якій перетинаються прямі. З'єднай лінією точки над блакитною прямою.

Настанова вчителя. Сиди та пиши правильно.

Слайд 26-28. Настанова вчителя. Сиди та пиши правильно.

Тренувальні вправи.

Слайд 29. Тренувальні вправи. Обведи фігури.

Актуалізація розуміння взаємного розміщення предметів на площині та в просторі.

Слайд 30. Завдання 3. Назви, що на малюнку зображено зліва; справа; посередині. Розкажи, коли у школі користуються зображеними предметами?

Слайд 31. Завдання 4. Розглянь малюнок. Назви кожну людину; кожну тварину. Хто попереду бабусі? хто позаду? Хто зображений між онучкою та кішкою? хто ліворуч від онучки? Склади свої запитання за малюнком.

Слайд 32. Завдання 5. Попрацюй із геометричними фігурами. Розгадай секрет розташування фігур на малюнку. Якої фігури не вистачає?

Слайд 33. Рухлива вправа.

Тренувальні вправи.

Слайд 34. Настанова вчителя. Сиди та пиши правильно.

Слайд 35. Тренувальні вправи. Обведи фігури.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 37. Online завдання.

Слайд 38-39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 40. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні