Каталог матеріалів

Урок №2 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання про арифметичні дії з числами

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 2. Узагальнюємо знання про арифметичні дії з числами

Мета: узагальнити й систематизувати навчальний досвід учнів відносно сутності арифметичних дій додавання й віднімання, множення та ділення, законів та властивостей арифметичних дій. Актуалізувати поняття про арифметичні дії закони і властивості арифметичних дій та їх застосування для полегшення обчислень, наголосити на теоретичній основі усних прийомів обчислення. Актуалізувати уміння застосовувати прийоми усного додавання, віднімання, множення та ділення, в тому числі й для раціоналізації обчислень при множенні на 11, 101, 9, 99. Актуалізувати способи перевірки правильності виконання арифметичних дій. Актуалізувати математичні структури простих задач на конкретний зміст дії множення, складених задач на знаходження суми та на різницеве порівняння двох добутків.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-14. Завдання 1. Користуючись вкладками 2 і 3, розкажи про арифметичні дії додавання і множення; віднімання і ділення

Слайд 15. Завдання 2. Знайди значення виразів зручним для тебе способом, використовуючи закони та правила арифметичних дій.

Слайд 16. Завдання 3. Знайди значення виразів, застосувавши правило множення (або правило ділення) суми на число — розподільний закон.

Слайд 17. Завдання 4. Знайди значення виразів, застосувавши правило множення (або правило ділення) числа на добуток — сполучний закон.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Завдання 5. Згадай, що означає «число а розділити на число b».

Знайди значення часток способом добору.

Слайд 20. Завдання 6. Згадай, як перевірити правильність виконання арифметичних дій додавання; віднімання; множення; ділення. З’ясуй, істинні чи хибні рівності подано. Виправ помилки, якщо вони є.

Слайд 21-22. Завдання 7. Згадай правило множення суми на число; правило множення різниці на число — розподільний закон. У чому «секрет» раціонального множення на 9, 99? на 11, 101? Обчисли, користуючись підказками.

Слайд 23-26. Завдання 8. Розв’яжи задачі. Розв’яжи задачу 4 двома способами.

Слайд 27. Фізкультхвилинка.

Слайд 28. Завдання 1. Перевір розв’язання. Які закони або властивості застосовано для обчислень?

Слайд 29. Завдання 2. Перевір розв’язання. Які закони або властивості застосовано для обчислень?

Слайд 30-31. Завдання 3. Поміркуй, що означає «48 розділити на 16».

Слайд 32. Завдання 4. Знайди значення виразів, використовуючи закони та правила арифметичних дій.

Слайд 33-34. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 35-36. Завдання 6. Згадай, як можна помножити на 11, 101; на 9, 99. Виконай обчислення зручним способом.

Слайд 37. Завдання 7. Прочитай текст. Про що можна дізнатися за виразами?

Слайд 38. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40-41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні