Каталог матеріалів

Урок №2 для 1 класу з образотворчого мистецтва за Л. Аристовою - У світі музики і барв

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №2. У світі музики і барв

Похідні кольори, отримання похідних кольорів.

СМ: Д. Дидоренко «Сонячний ранок», А. Куїнджі «Веселка», Б. Вінтенко «Седнів».

ХТД: «Барвиста веселка». Малювання веселки, змішуючи основні кольори (гуаш або акварель)

Мета: ознайомити учнів з поняттям «похідний» колір, «палітра»; закріпити навички створення необхідного кольору, змішуючи кольори; навчити користуватись палітрою; формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати кольори; прищеплювати любов до рідного краю; розвивати дрібну моторику рук, виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу.

Очікувані результати: здобувач освіти уміє створювати похідні кольори, знаходити їх в навколишньому середовищі та в роботах художників/художниць, застосовувати різні виразні засоби творення художніх образів, практично освоює основи кольорознавства, знає способи художньо-творчого самовираження; сприймає, аналізує твори мистецтва та виявляє до них емоційно-ціннісне ставлення; соціалізується засобами мистецтва, усвідомлює власне «Я», презентує результати своєї творчості, взаємодіє з іншими через мистецтво у середовищі.

Формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою:  усного висловлювання своїх вражень від мистецтва; за допомогою коментування дорослого й оцінювання власної художньо-творчої діяльності;

екологічної: спостереження, дослідження та явищ природи засобами мистецтва;

навчання впродовж життя: формування уміння визначати власні художні інтереси, прагнення доцільно використовувати свій час для творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан);

Обладнання: мультимедійний комплект, гуаш або акварель, пензлі, ємність для води.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд2. Послухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Вправа «Інтерв’ю»

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд5. Відгадайте загадку.

Слайд6. Розгляньте картину І. Буканова «Райдуга».

Слайд7. Подивіться, який вигляд має веселка, якщо її сфотографувати.

Слайд8-9. Слово вчителя

Слайд10. Мнемонічна фраза

Слайд11. Розгляньте, як зображують веселку у своїх творах художники.

Слайд12. Поміркуйте.

Слайд13. Секрети образотворчого мистецтва

Слайд14. Запам’ятайте!

Слайд15-19. Допоможіть Мальовничці розпізнати основні та похідні кольори.

Слайд20. Запам’ятайте.

Слайд21-23. Поекспериментуйте, утворіть похідні кольори.

Слайд24. Знайдіть на роботі Дмитра Дідоренка похідні кольори.

Слайд25. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд26-27. Пригадаймо правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва.

Слайд28. Намалюйте веселку, змішуючи основні кольори.

Слайд29. Послідовність виконання

Слайд30. Гімнастика для очей

Слайд31. Продемонструйте власні малюнки

Підсумок

Слайд32. Гра «Мікрофон»

Слайд33. Online завдання

Слайд34. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд35. Рефлексія. Вправа «Веселка»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні